منو
سبد خرید

تاریخ مختصر اندیشه ؛ راهنمای فلسفی زیستن

تاریخ مختصر اندیشه ؛ راهنمای فلسفی زیستن
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ مختصر اندیشه ؛ راهنمای فلسفی زیستن
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 90379 - 16/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 29.8 = 36
0 ریال

تاریخ مخصر اندیشه ؛ راهنمای فلسفی زیستن

نویسنده: لوک فری
مترجم: افشین خاکباز
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 264
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

این کتاب تاریخ فلسفه را به پنج دوره فلسفه یونان باستان، فلسفه مسیحیت ، اومانیسم عصر روشنگری ، پسامدرنیته ، و پساساختارزدایی تقسیم می‌کند و می‌کوشد به زبانی ساده و دقیق ، باورهای اصلی هر یک از این دوره‌ها و نقاط قوت و ضعف آنها را بیان کند. او بیش از این که به دنبال تحمیل فلسفه مشخصی به عنوان فلسفه برتر باشد می‌کوشد روش نقد اندیشه‌های فلسفی را معرفی کند. خواندن این کتاب ما را با دیدگاه‌های فلسفی متفاوت آشنا می‌کند و زمینه مطالعه مستقل مکاتب مختلف را در علاقه‌مندان ایجاد می‌نماید.

تاریخ مختصر اندیشه؛ راهنمای فلسفیِ زیستن، در سال 2011 به قلم پروفسور لوک فری، از فیلسوفان فرانسوی و طرفداران برجستۀ انسانگرایی منتشر شد و هشت ماه در فهرست کتاب‌های پرفروش فرانسه قرار داشت. اين كتاب با هدف پل بستن میان فلسفه و زندگی نگاشته شده و به زبانی شیوا و با پرهیز از آنچه نويسندۀ فضل‌فروشی با استفاده از واژگان ثقيل فلسفی می‌نامد، می‌کوشد تا آموزه‌های ماندگار فلسفه از جمله نقش اساسی آن در دستیابی به سعادت و زندگی همراه با معنا را توضیح دهد. او در این کتاب نشان می‌دهد که بر خلاف آنچه بسیاری می‌پندارند، فلسفه و پرسش‌های فلسفی در تاروپود زندگی انسان تنیده‌اند و نمی‌توان از رویارویی با این پرسش‌ها گریخت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات