منو
سبد خرید

تاریخ محاصره لیسبون ؛ متن کامل

تاریخ محاصره لیسبون ؛ متن کامل
موجود نمی باشد
تاریخ محاصره لیسبون ؛ متن کامل
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 101379 - 32/1
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 45
0 ریال

تاریخ محاصره لیسبون

نویسنده: ژوزه ساراماگو
مترجم: عباس پژمان
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 444
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار:  1380 - دوره چاپ:  1

 

مروری بر کتاب

رمان تاریخی - عاشقانه که اشغال شهر لیسبون پرتقال به دست مسیحیان آن کشور را به تصویر می کشد.«تاریخ محاصره لیسبون» تلفیقی از دو روایت است؛ روایتی تاریخی و روایتی عاشقانه. داستان با مردی به نام رایموندو سیلوا آغاز می‌شود که در یک دفتر انتشاراتی به عنوان مصحح مشغول به کار است.

او در حال تصحیح کتابی با نام تاریخ محاصره لیسبون است. ناگهان تصمیم می‌گیرد تاریخ را تحریف کرده و سیر وقایع کتاب را تغییر دهد. او در جایی از کتاب که مسیحیان پرتغالی برای بیرون راندن مسلمانان مراکشی از صلیبیون کمک می‌خواهند، پاسخ مثبت صلیبیون را به منفی تغییر می‌دهد و این تغییر تاریخ، منجر به تغییر سرنوشت رایموندو می‌شود .

.... ناشر در شرح کتاب آورده است: «تاریخ محاصره لیسبون رمان تاریخی ـ عاشقانه ژوزه ساراماگو است. شهر لیسبون مدت چهار قرن در دست مسلمانان مغربی بود. در قرن دوازدهم میلادی مسیحی‌های پرتغال این شهر را محاصره کردند و بعد از چندین ماه آن را به تصرف خود درآوردند. این واقعه در تاریخ پرتغال صبغه مذهبی پیدا کرد و با جنگ‌های صلیبی پیوند خورد. موضوع تاریخ محاصره لیسبون هم شرح این واقعه است که ساراماگو آن را بدون جانبداری روایت می‌کند و هم شرح عشقی است که به گفته نویسنده نوعی زندگی نامه است. ساراماگو معتقد است رایموندو سیلوا شخصیت اصلی رمان، تا حد زیادی به خود او شباهت دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.