كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ فلسفه

تاریخ فلسفه

نویسنده: ویل دورانت
مترجم: عباس زریاب
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 501
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 ~ 1386دوره چاپ: 23 ~ 11


مروری بر کتاب

ویل دورانت در این کتاب تلاش دارد تا طرح روشنی از تحول اندیشه به خواننده ارائه دهد و مفهوم های بنیادین تفکر فلسفی و جنبش های تاریخ ساز فلسفی را بشناساند. معرفی فیلسوفان بزرگی چون افلاطون، ارسطو، کانت، نیچه و اسپنسر قابل توجه است.

...بازرگانان ، نخستین دسته ی شکاکان بوده اند و میل عادی آنها به تقسیم مردم به دو دسته ی ساده لوح و زرنگ آنها را به شک کلی راهنمایی کرد.
- فلسفه در آغاز منحصر به جهان مادی و فلسفه ی طبیعی بود.
- مشخص ترین و عمیق ترین پیشرفت فلسفه ی یونان با سوفسطائیان شروع شد. آنها در سیاست به دو مکتب تقسم شدند :

1. مانند روسو ... طبیعت خوب و تمدن بد است. مردم به طبیعت یکسانند و تشکیلات طبقاتی آنها را نا مساوی می سازد. قانون اختراع اقویا ست برای تسلط بر ضعفا.

2. مانند نیچه... طبیعت نه خوب و نه بد است. مردم از مادر نامساوی زاده اند.اخلاق اختراع ضعفا ست برای بازداشتن و منع اقویا. قدرت بالا ترین میل و فضیلت انسانی است . عاقلانه ترین و طبیعی ترین حکومت ، حکومت اشراف است.

- فلسفه وقتی آغاز میگردد که راه شک را فراگیرند و خصوصـآ در آرا و معتقدات و مسلمات عند الکل که برای شخص خیلی گرامی است ، شک کنند.

- افلاطون :" آیا مایه ی خجلت و شرمساری نیست که مردم را خطبا و سخنگویانی اداره کنند که به کوچکترین سؤالی نطق مفصلی می کنند؟ حال این خطبا مانند ظروف روئیینی است که به ضربه ای مدت مدیدی صدا می کنند و تا هنگامی که دست به روی آن گذاشته نشود در ارتعاش می ماند. "

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ فلسفه

  • 0ریال

برچسب ها: ویل دورانت, عباس زریاب, فلسفه غرب, تاریخ فلسفه, فلسفه اجتماعی, کتاب تاریخ فلسفه