كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ فلسفه

تاریخ فلسفه

نویسنده: ویل دورانت
مترجم: عباس زریاب
ناشر: دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 526
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1350دوره چاپ: 3 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ؛ صفحاتی از کتاب با مداد علامتگذاری شده است

 

مروری بر کتاب

نویسنده در این کتاب از بزرگان فلسفه غرب و اندیشه های آنان سخن میگوید.

...بازرگانان ، نخستین دسته ی شکاکان بوده اند و میل عادی آنها به تقسیم مردم به دو دسته ی ساده لوح و زرنگ آنها را به شک کلی راهنمایی کرد. فلسفه در آغاز منحصر به جهان مادی و فلسفه ی طبیعی بود.

- مشخص ترین و عمیق ترین پیشرفت فلسفه ی یونان با سوفسطائیان شروع شد. آنها در سیاست به دو مکتب تقسم شدند :

1.مانند روسو ... طبیعت خوب و تمدن بد است. مردم به طبیعت یکسانند و تشکیلات طبقاتی آنها را نا مساوی می سازد. قانون اختراع اقویا ست برای تسلط بر ضعفا.

2.مانند نیچه... طبیعت نه خوب و نه بد است. مردم از مادر نامساوی زاده اند.اخلاق اختراع ضعفا ست برای بازداشتن و منع اقویا. قدرت بالا ترین میل و فضیلت انسانی است . عاقلانه ترین و طبیعی ترین حکومت ، حکومت اشراف است.

- فلسفه وقتی آغاز میگردد که راه شک را فراگیرند و خصوصـآ در آرا و معتقدات و مسلمات عند الکل که برای شخص خیلی گرامی است ، شک کنند.

- افلاطون :" آیا مایه ی خجلت و شرمساری نیست که مردم را خطبا و سخنگویانی اداره کنند که به کوچکترین سؤالی نطق مفصلی می کنند؟ حال این خطبا مانند ظروف روئیینی است که به ضربه ای مدت مدیدی صدا می کنند و تا هنگامی که دست به روی آن گذاشته نشود در ارتعاش می ماند. "

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ فلسفه

  • ناشر: دانش
  • کد کتاب: 80811 - 53/5
  • موجودی: در انبار
  • 950,000ریال
  • 830,000ریال

برچسب ها: ویل دورانت, عباس زریاب, فلسفه غرب, تاریخ فلسفه, فلسفه, فلسفه اجتماعی, کتاب تاریخ فلسفه