كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ فلسفه اسلامی از آغاز تا امروز

تاریخ فلسفه اسلامی از آغاز تا امروز

نویسنده: حسین نصر
مترجم: مهدی نجفی افرا
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فلسفه اسلامی که تقریبا با فیلسوف مسلمان عرب ‏زبان، الکندی (252 ـ 185 ه·· .ق.) آغاز می‏شود، تاکنون علی‏رغم فراز و نشیب هایش بصورت یک جریان فکری زنده تداوم یافته است. می‏توان گفت فیلسوفان مسلمان با اینکه در آثار فلسفی خود به نظریات فیلسوفان پیش از خود نیز توجه داشته و آرای آنها را در کتابهایشان نقل و نقد کرده ‏اند، اعتنایی به «تاریخ فلسفه» به‏ معنی امروزی آن نداشته و اگر احیانا در این‏باره مطلبی نوشته‏ اند، شرح احوال و زندگانی و آرای متفرقه فیلسوفان بوده است تا سیر تاریخی نظریات و نظام های فلسفی.

در قرن اخیر، بعد از برخی تحقیقات مستشرقان در باب فلسفه اسلامی، کم‏ کم روی ‏آورد تاریخی به فلسفه اسلامی و تاریخ  فلسفه اسلامی‏ نویسی باب شد و کسانی چون ماجد فخری یا هانری کوربن به‏ تنهایی، و کسانی همچون میان ‏محمّد شریف در رأس یک گروه، به نگارش کتابهایی در این باب پرداختند. امّا باید گفت کمتر کتابی به جامعیت، دقت، و عمقِ کتاب تاریخ فلسفه اسلامی می‏رسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ فلسفه اسلامی از آغاز تا امروز

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 101469
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 360,000ریال

برچسب ها: حسین نصر, مهدی نجفی افرا, فلسفه اسلامی, تاریخ فلسفه اسلامی, تاریخ فلسفه, فلسفه شیعه, فیلسوفان اسلامی, کتاب تاریخ فلسفه اسلامی از آغاز تا امروز