کتاب تاریخ فلسفه ؛ از قرون وسطی تا قرن بیستم ؛ شش جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیا انتشارات امیر کبیر

تاریخ فلسفه ؛ از قرون وسطی تا قرن بیستم

نویسنده: آن فرمانتل - استوارت همپشیر - هنری ایکن - مورتون وایت
مترجم: احمد کریمی - احمد سعادت نژاد - ابوطالب صارمی - پرویز داریوش
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1600
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب - در حد نو

 

مروری بر کتاب

عصرخرد در تاریخ فلسفه اروپا، اصطلاحی است که در ارتباط با متفکرانِ نخستینِ قرنِ هفدهم میلادی از جمله دکارت، اسپینوزا، و گوتفرید لایبنیتز به کار می‌رود. جامعه به پیش می‌رود و همراه با پیشرفت تمدن و ترقی دانش و فن، اندیشه انسان نیز سیر تکاملی به خود را می‌پیماید.

در قرن‌های هفدهم و هجدهم فلسفه که گرایش دارد از علم مایه بگیرد و به دست آوردهای آن متکی باشد وارد مرحله تازه‌ای می‌شود. جامعه بشری در جهت سرمایه داری و شناخت بشری در جهت بسط علوم طبیعی رشد می‌کند.

این‌ها پایه‌های اجتماعی و معرفتی فلسفه را در این دوران تشکیل می‌دهند. فلسفه بر این پایه مجدداً شکوفا می‌شود و خردگرایی یا عقل‌گرایی آشکار می‌شود. خردگرایی به معنی تکیه بر اصول عقلی و منطق در اندیشه و گفتار است.

قرون وسطی، نام دوره‌ای است که برای تقسیم بندی تاریخ و تاریخ فلسفه استفاده می‌شود. معمولاً قرون وسطی را از پایان امپراتوری روم در قرن پنجم میلادی تا سقوط قسطنطنیه و پایان امپراتوری روم شرقی (یا بیزانس) در ۱۴۵۳در نظر می‌گیرند.

سنت آگوستین
آنسلم کانتربری
توماس آکویناس

فلسفه قرون وسطا بیش از هزاران سال فلسفه، از سقوط امپراتوری روم تا رنسانس،‌ را دربرمی‌گیرد. فلسفه قرون وسطا هم مثل فلسفه قدیم، دو فیلسوف از دیگران برجسته‌تر بودند، هر چند در این مورد، یکی در اوایل و دیگری در اواخر آن دوره زندگی می‌کرد.
اولی "آوگوستینوس قدیس" (St. Augustine) است که در 354 میلادی در شمال آفریقا به دنیا آمد و گر‌چه در زندگی بسیار سفر کرد،‌ همان‌جا در 430 میلادی درگذشت.

فهرست 

جلد اول : عصر اعتقاد ؛ فلاسفه قرون وسطی
جلد دوم : عصر بلندگرایی ؛ فلاسفه رنسانس
جلد سوم : عصر خرد ؛ فلاسفه قرن هفدهم
جلد چهارم : عصر روشنگری ؛ فلاسفه قرن هجدهم
جلد پنجم : عصر ایدئولوژی ؛ فلاسفه قرن نوزدهم
جلد ششم : عصر تجزیه و تحلیل ؛ فلاسفه قرن بیستم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ فلسفه ؛ از قرون وسطی تا قرن بیستم ؛ شش جلدی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 73048- 80/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آن فرمانتل, استوارت همپشیر, هنری ایکن, مورتون وایت, احمد کریمی, احمد سعادت نژاد, ابوطالب صارمی, پرویز داریوش, فلسفه اروپا, تاریخ فلسفه, فلسفه غرب, فلسفه, کتاب تاریخ فلسفه ؛ از قرون وسطی تا قرن بیستم ؛ شش جلدی

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html