منو
سبد خرید

تاریخ فتوحات مغول

تاریخ فتوحات مغول
-15 %
تاریخ فتوحات مغول
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139167 - 112/6
  • وزن: 0.50kg
720,000 ریال
850,000 ریال

تاریخ فتوحات مغول

نویسنده: ج. ج. ساندرز
مترجم: ابوالقاسم حالت
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 326
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد کتاب با گالینگور صحافی شده و جلد قبلی روی آن چسبانده شده است  _ مهر دارد

 

مروری بر کتاب 

اين کتاب، تاريخ کاملي از فتوحات مغول در آسيا و اروپاست. نويسنده‌ي زبردست آن، ج. ج. ساندرز، نخست تصويري از خصوصيات زادگاه و محيط پرورش مغول‌ها به‌دست مي‌دهد و سپس سلطه‌جويي طوايف مختلف ترک را بيان کرده و در ادامه به حواث رخ‌داده در فاصله‌ي ميان زوال نخستين امپراتوري ترکان و ظهور چنگيز‌خان مي‌پردازد. در فصل چهارم نيز اوضاع مغولستان و قبايل مختلف و اصل و نسب چنگيز‌خان و دشواري‌ها و ناملايمات دوره‌ي کودکي و نوجواني وي شرح داده مي‌شود.

اين مورخ پرکار و دقيق براي نوشتن چنين تاريخي صدها کتاب و رساله و مقاله در زمينه‌هاي باستان‌شناسي، زبان‌شناسي و تاريخ و جغرافيا مطالعه کرده و با استادي و تبحري که در تاريخ‌نويسي داشته، کتابي ساخته و پرداخته که حاوي آخرين اطلاعات مربوط به مفتوحات مغول است.

یورش مغولان، بدترین فاجعه تاریخ بشر محسوب می‌شود که باعث کشتار میلیون‌ها تن و توقف تمدن اسلامی شد.چنگیز خان در اواخر سده ششم خورشیدی (اوایل سده هفتم قمری) قبایل مغول را یکپارچه کرد و با نیروی آنان و برخی از اقوام ترک، نیروی جنگی سهمگینی ایجاد کرد که بیشتر آسیا و شرق اروپا را به تصرف خود درآورد.

جانشینان چنگیز تا بیش از یک سده بر مناطق پهناوری از آسیا و خاور اروپا (ازجمله روسیه) حکمرانی می‌کردند، ولی کم‌کم از قدرت آنان کاسته شد و مقهور ملل زیرفرمان خود شدند.حکومت مغولان در ایران با عنوان ایلخانان بیش از یک قرن حکومت کردند و تأثیراتی عمیق بر این کشور برجای نهادند...

فهرست 

چادر نشینی اروپایی
تمرین ترکان برای کشور گشاییهای مغول
از ترک تا مغول
چنگیزخان
حمله مغول به اروپا
واکنش مسیحیت
شیو امپراتوری بیابانگردان : فرمانروایی مغول در چین و ایران
واکنش ضد مغول
قبچاق و جغتای
نگاهی به دوره مغول

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات