منو
سبد خرید

تاریخ علوم

تاریخ علوم
تاریخ علوم
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ علوم
تاریخ علوم
تاریخ علوم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 107917 - 68/1
  • وزن: 1.50kg
  • UPC: 300
0 ریال

تاریخ علوم 

نویسنده: پی یر روسو
مترجم: حسن صفاری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 797
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکش دار - سال انتشار: 1344 - 
دوره چاپ: 4

کمیاب  - کیفیت :  درحد نو 


مروری بر کتاب 

یکی از افتخارات مسلمانان آن است که به هر سرزمینی راه یافتند، از فرا گرفتن علوم آن سرزمین کوتاهی نورزیدندو در برابر دانش دیگران ،بی اعتنایی نشان ندادند.از این رو در سده های نخستین اسلامی بسیاری از علوم مانند پزشکی ،طبیعیات،ریاضیات ،نجوم،منطق،فلسفه و جز این ها از کشورهایی چون یونان ومصر (حوزه ی اسکندریه)و غیره در میان مسلمانان رواج یافت و در پاره ای از موارد به اصلاح وتکمیل دانش های مزبور نیز توقیف یافتند.

در پزشکی نوابغی چون ابن سینا و رازی تجربه های یونانیان را پی گرفتند و طب بقراط و جالینوس را بارورتر ساختند. کتاب های« القانون» و « الحاوی» اثر ماندگار این دو دانشمند،قرن ها مورد استقبال پزشکان برجسته در خاور و باختر قرار گرفت و رهنمای معالجات آن ها بود.

در اختر شناسی، هیئت بطلمیوس به وسیله ی کسانی چون ابومعشر بلخی و ابو ریحان بیرونی و ابو عبدا... بتانی و نصیر الدین طوسی باز شناسی و پی گیری شد و رصد خانه ها در شهر های اسلامی به پا داشتند که معروف ترین آن ها رصدخانه ی مراغه زیر نظر محقق طوسی بود.

« سه قرن بعد از مرگ پیامبر، شهر قرطبه یک میلیون جمعیت، هشتاد مدرسه ی عمومی وکتابخانه ای شامل 600هزار جلد کتاب داشت و زبان عربی ،زبان علمی جهان شده بود.»

فهرست

پیدایش علم - مصریان و بابلیان
فکر علمی در یونان قدیم
دوره رومیان
قرن دکارت
قرن نیوتون
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات