تاریخ علم

تاریخ علم

نویسنده: جورج سارتون
مترجم: احمد آرام
ناشر: امیر کبیر - فرانکلین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 694
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

علم قدیم تا پایان دوره طلایی یونان

دانشمندان جهان اعتراف دارند که جورج سارتون برجسته ترین مورخ علم است و کتاب «تاریخ علم» که ثمره دانشمندی و درایت شگرف اوست یکی از ممتازترین آثار علم و معرفت است که تا کنون منتشر شده. تمام دوران زندگانی پس از بلوغ وی ببحث و تتبع در تاریخ علم با اشکال مختلف آن معروف شد، و از لحاظ جامعیت هیچ دانشمند دیگری بپای او نمی رسد.

جورج سارتون مصنف کتابی چند جلد «مقدمه» یا «مدخل بر تاریخ علم» و کتابهای دیگر وعده بسیار فراوانی مقالات و بحثها و ناشر نشریات متناوب ایسیس(43 جلد 1910-1952) و اوسیریس(10 جلد 1936-1950) بود و این 53 جلد اخیر، خود بزرگترین مجموعه یادداشتها و بحثهای انتقادی که تا زمان حاضر در خصوص تاریخ علم انتشار یافته.

ساترن در بلژیک متولد شد و دانشگاه کنت را بپایان رسانید از 1916 تا 1650 استاد تاریخ علم در دانشگاه هاروارد بود و نیز از 1918 تا 1949 در تحقیقات مربوطه بتاریخ علم مؤسسه کارنگی شرکت داشت. تا آخر عمر خود(اوایل سال 1336 ه.ش) رئیس اتحادیه بین المللی تاریخ علم و رئیس افتخاری انجمن تاریخ علم آمریکا و نیز عضو افتخاری انجمنهای تاریخ علم بلژیک و هلند و آلمان و ایتالیا و سوئد و اسرائیل بود. از دانشگاه های بروان و هاروارد و گوته و شیکاگو و کالج کنیون درجه دکتری افتخاری داشت.

فهرست

سپیده دم علم
مصر
بین النهرین
میان پرده تاریک
سپیده دم فرهنگ یونان، هومرس و هسیودوس
میان پرده آشوری
علم ایونی در قرن ششم
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ علم

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 97085 - 76/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جورج سارتون, احمد آرام, سیدحسن تقی زاده, بین النهرین, تاریخ جهان, تاریخ تمدن, تاریخ علم, تاریخ فلسفی, فلسفه علمی, کتاب تاریخ علم