كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ علم کمبریج

تاریخ علم کمبریج

نویسنده: کالین ا. رنان
مترجم: حسن افشار
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 750
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

 تاریخ علم عرصه ای پهناور و شاید بی کران است و بی تردید سراسر آن را نمی توان پیمود، با این حال، داشتن آگاهی و شناختی کل نگر و فراگیر از چگونگی ترقی دانش در تمامیت خویش برای کسانی هم که به طور تخصصی به یک زمینه ی معین علمی توجه دارند ضروری است. آگاهی به هر علمی با آگاهی به تاریخ آن علم تکمیل می شود و هر گوشه از تاریخ علم را نیز وقتی می توان به درستی شناخت که در ارتباط با مجموعه ی تاریخ علم نگریسته شود.

ضرورت وجود تاریخ های عمومی علم، که این کتاب از آن زمره است، از همین روست. کتاب حاضر در حجمی معتدل گسترده ترین اطلاعات را در بر دارد، کمتر نکته ی مهمی در تاریخ علم را ناگفته گذارده، و مدخلی است برای پژوهش تفصیلی در جنبه های مختلف این زمینه. نویسنده به پیشرفت های علمی همه ی اقوام و ملل توجهی یکسان مبذول داشته، این پیشرفت ها را در موقعیت و زمینه ی تاریخی آن بررسی کرده، و با افزودن تصاویری ارزنده و کمیاب، متن را رساتر و زنده تر ساخته است.


فهرست 

سرچشمه های علم
علم در یونان
علم در چین
علم هندو و هند
علم عرب
علم در روم و قرون وسطی
از رنسانس تا انقلاب علمی
قرون ۱۷ و ۱۸
علم در قرن ۱۹
علم در قرن ۲۰

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ علم کمبریج

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 91913 - 107/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کالین ا. رنان, حسن افشار, تاریخ جهان, دایره المعارف, تاریخ علم, تاریخ فلسفه, علمی, کتاب تاریخ علم کمبریج