منو
سبد خرید

تاریخ عقاید اقتصادی

تاریخ عقاید اقتصادی
تاریخ عقاید اقتصادی
تاریخ عقاید اقتصادی
تاریخ عقاید اقتصادی
تاریخ عقاید اقتصادی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142946 - 204/3
  • وزن: 0.50kg
900,000 ریال

تاریخ عقاید اقتصادی

نویسنده: لویی بدن
مترجم: هوشنگ نهاوندی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 354
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت :  درحد نو

 

مروری بر کتاب

دانش اقتصاد ساخته و پرداخته اندیشه بزرگانی است که سالیان پیوسته در این زمینه کوشیده اند. لیکن هر اندیشه اقتصادی تحت تاثیر محیط اجتماعی، زمان، سیاست، فلسفه و مشرب اقتصاددان قرارگرفته و میدان را به پیدایش نظریه مخالف یا گشایش راه تکامل یا عقیده ای تازه در سطحی برتر و جامع تر سپرده است.علم اقتصاد از تلفیق و ترکیب این عقاید به صورت مدون درآمده و کمال یافته است. در این کتاب اصول فکری، آراء مکاتب و سیر اندیشه های اقتصادی از یونان و روم قدیم تا دوران معاصر مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفته است.

...قدیمی‌ترین نظریه در رابطه با نظام‌های اقتصادی توسط هراکلیت بیان شده‌است. او عالم را مانند رودی می‌داند که همیشه در حال جریان است و هیچ ثانیه ایی مانند ثانیه دیگر نیست چون همه چیز در حال شدن است. به همین علت است که امکان ندارد بتوانیم در یک رودخانه دو دفعه شنا کنیم. چون نه آب آن رودخانه همان آب قبلی است و نه ما همان نفر قبلی هستیم. همه چیز در حال شدن است و شدن نتیجهٔ جدال اضداد است و تضاد سازش دهندهٔ اجزا عالم است و اضداد برای هم لازم هستند.

این اصل از اصول پذیرفته شدهٔ سوسیالیسم است.تصویر یک نظام اشتراکی و سوسیالیستی به تمام معنا را می‌شود در افکار این فیلسوف مشاهده کرد.افلاطون در کتاب جمهوریت خود مدینه فاضله را جامعه‌ای اشتراکی معرفی می‌کند که مرکز ثقل زندگی اجتماعی در آن عدالت اجتماعی است و ثروت به صورت برابر تقسیم می‌شود.همچنین اصالت جمع که یکی از اصول اصلی و پذیرفته شده نظام‌های سوسیالیستی می‌باشد مورد توجه افلاطون می‌باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات