دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ عرب در قرون جدید ؛ سلفون

تاریخ عرب در قرون جدید

نویسنده: و. لوتسکی
مترجم: پرویز بابائی
ناشر: مرکز نشر سپهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 412
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ : 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ برخی سطور حدود 40 صفحه کتاب با مداد علامت گذاری شده

 

مروری بر کتاب 

مصور

از قرن شانزدهم میلادی تا پایان نخستین جنگ جهانی

همراه با نقشه خارج از متن

جنبش های ملی عرب از آغاز حاکمیت امپراطوری عثمانی تا دوران استعمار اروپائیان

کشورهای عربی در طول تاریخ کمتر توانسته‌اند موفقیتی سیاسی و نظامی را از آن خود کنند. این کشورها اغلب در مواجه با چالش‌های منطقه‌ای پیش رو از رقیبان خود شکست خورده‌اند. مهمترین چالش‌های سیاسی و نظامی اعراب، مقابله با ایران، اسرائیل و امپراطوری عثمانی بوده‌است که مصداق آنها نیز جنگ ایران و عراق و نزاع اعراب و اسرائیل و اشغال غالب کشورهای عرب خاورمیانه توسط ارتش امپراطوری عثمانی در خلال جنگ جهانی اول بوده که به گواه تاریخ در همه این منازعات، اعراب بازنده جنگ بوده‌اند.

یکی از دلایل ضعف کشورهای عربی در مقابل همسایگان خود، عدم اتحاد با یکدیگر بوده‌است. جمال عبدناصر شخصی بود که سعی داشت اتحاد میان اعراب را عملی سازد که موفق به این کار نشد. دلیل دیگر نبود عزم جدی اعراب برای قدرتمند شدن در منطقه آسیای غربی را می‌توان در ترجیح دادن آنها به پناه بردن به زیر سایه پیروزی‌هایشان در زمان دوران طلایی اسلام دانست. همچنین دلیل دیگر را می‌توان در بی‌اعتمادی آنها به یکدیگر در احترام گذاشتن به مرزهای سیاسی یکدیگر دانست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات