منو
سبد خرید

تاریخ عثمان پاشا

تاریخ عثمان پاشا
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ عثمان پاشا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 107216 - 11/3
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 22
0 ریال

تاریخ عثمان پاشا

نویسنده: ابوبکر بن عبدالله
مترجم: یونس زیرک - نصرالله صالحی
ناشر: طهوری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 342
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

شرح لشکرکشی عثمانی به قفقاز و آذربایجان (تصرف تفلیس، شروان و تبریز) 986 - 993 هجری قمری

مصور

تاریخ عثمان پاشا توضیحاتی از حملات و یورش عثمانی به قفقاز و آذربایجان و تصرف تبریز در سالهای نهصد و نود و سه تا نهصد و نود و شش قمری می باشد. اثر فوق برگرفته از سه متن تاریخی می باشد. تاریخ عثمان پاشا با قلم ابوبکر بن عبدالله در توضیحاتی از تهاجمات عثمانی به قلمرو صفویان داخل قفقاز و تصرف این مناطق است. و هم اکنون نامه ی عوض افندی از دمیرقاپو دربند به عثمان پاشا می باشد.

در آخر گزارشات و توضیحات مشروح حملات عثمانی به آذربایجان و تصرف تبریز به فرمانروایی عثمان پاشا با قلم تاریخدان همراه او ابراهیم رحیم زاده چاوش می باشد. هر سه مطلب به جهت آگاهی های با ارزشی که در باب برخورد صفویان و عثمانیان در زمان حکمرانی شاه محمد خدابنده و سلطان مراد سوم در دست می گذارند از سمت و جهت های گوناگون دارای ارزش می باشد.

این اثر مشتمل بر سه متن تاریخی است که هر سه متن به جهت آگاهی های ارزشمندی که در خصوص برخورد صفویان و عثمانیان در دورۀ حکمرانی شاه محمد خدابنده (985 – 996 ) و سلطان مراد سوم (982 - 1003) در اختیار می گذارند از جهات مختلف دارای اهمیت هستند.

فهرست

1 – تاریخ عثمان پاشا به قلم ابوبکر بن عبدالله در شرح تهاجم عثمانی به قلمرو صفویان در قفقاز و تصرف این مناطق.
2 – نامۀ عوض افندی از دمیرقاپو (دربند) به عثمان پاشا.
3 – گزارش مشروح یورش عثمانی به آذربایجان و تصرف تبریز به فرماندهی عثمان پاشا، به قلم مورخ همراه او، ابراهیم رحیم زاده چاوش.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات