كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ صنایع ایران بعد از اسلام

تاریخ صنایع ایران بعد از اسلام

نویسنده: زکی محمدحسن
مترجم: محمدعلی خلیلی
ناشر: اقبال
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 444
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 3

کمیاب - کیفیت : عالی 

 

مروری بر کتاب 

مصور 

یکی از برزگترین خدمات ایران به تمدن دنیا از راه صنعت بوده است. تاریخ صنعت افتخار آمیز این کشور از ادوار پیش از تاریخ آغاز گشته و پس از هزاران سال به ما رسیده است که شاید قالی و قالیچه بهترین نمونه آن صنعت باشد. در طی فصول این کتاب سعی می‌شود خدمات بزرگ این مملکت و جلوه عظیم صنعتی آن را به نظر خوانندگان برساند. بر هر ایرانی تربیت یافته واجب است همانطوری که به کشور خود علاقمند و مفتخر است به صنعت مرز و بوم خود نیز مباهات کند و به خدماتی که از این راه به عالم بشریت و تحکیم بنیان تمدن امروزه دنیا شده، پی برد.

این کتاب به بحث در مورد هنرهای ایران بعد از اسلام می‌پردازد. مقصود از تألیف این کتاب که دورنمایی مختصر از تاریخ باعظمت صنایع ایران می‌باشد اینست که جوانان این سرزمین را به قدرت صنعتی نژاد خود و رموز آن آگاه نموده و آنان را تشویق و ترغیب کند که ذوق صنعتی را که در نهادشان می‌باشد بکار انداخته خدمات گذشتگان خود را در نظر آورند و از آنان پند گیرند.
در مقدمه چنین کتابی قبل از هر چیز باید معنی لفظ صنعت را دانست و آن را تشریح و توصیف نمود. تعریف صنعت آسان نیست زیرا این لفظ شامل معانی بسیار می‌باشد و راجع به آن کتاب‌ها نوشته شده است. به علاوه مفهوم صنعت چیز محسوسی نیست که بتوان توسط محسوسات آن را تعریف کرد. با این وصف در ادامه سعی می‌کنیم بطور اختصار چند معنی صنعت را شرح دهیم.


فهرست

فن معماری
فن کتاب‌نویسی
مذهب کاری
نقاشی و نقاشی اسلامی در ایران
صحافی و جلد سازی
قالی
خزف
منسوجات
فلز سازی
شیشه سازی و بخاری
قلابدوزی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ صنایع ایران بعد از اسلام

  • ناشر: اقبال
  • کد کتاب: 80432 - 103/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: زکی محمدحسن, حسن صفاری, تاریخ هنر ایران, تاریخ صنایع ایران, تاریخ تمدن ایران, ایران و اسلام, علمی عمومی, کتاب تاریخ صنایع ایران بعد از اسلام