دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ شکنجه ؛ تاریخ کشتار و آزار در ایران

تاریخ شکنجه ؛ تاریخ کشتار و آزار در ایران
تاریخ شکنجه ؛ تاریخ کشتار و آزار در ایران
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ شکنجه ؛ تاریخ کشتار و آزار در ایران
تاریخ شکنجه ؛ تاریخ کشتار و آزار در ایران

تاریخ شکنجه

نویسنده: مهیار خلیلی
ناشر: قصیده سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 380
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 3


مروری بر کتاب

تاریخ کشتار و آزار در ایران

نه تنها در تاریخ گذشته بل در عصر ما نیز میلون ها انسان مورد شکنجه و آزار قرار گرفته اند. میلون ها نفر که در بازداشتگاه های شوروی سابق مورد بدترین شکنجه قرار داشته یا صدها هزار نفر در جنگ های ویتنام مورد آزار و کشتار قرار اگرفته اند یا در سایر کشورها توسط حکام و سلاطین و جائرین. تمدن انسانی، محافظان حقوق بشر و جوامع قضایی و حقوق بین المللی و ملی هنوز نتوانسته اند صیانتی برای انسان بیابند و او را از حمله و تجاوز و شکنجه و آزار محفوظ و مصون دارند. این کتاب کوششی است برای نمایاندن بخش اندکی از این جنایات.

نویسنده در تدوین این اثر از منابعی همچون «تاریخ کتزیاس»، «تاریخ هخامنشیان»، «تاریخ دررالتیجان فی تاریخ بنی‌الاشکان»، «لشکرکشی خشایارشا»، و «ایرانیان و عرب‌ها» بهره گرفته است.نه تنها در تاریخ گذشته بل در عصر ما نیز میلیون‌ها انسان مورد شکنجه و آزار قرار گرفته‌اند. میلیون‌ها نفر که در بازداشتگاه‌های شوروی سابق مورد بدترین شکنجه قرار داشته یا صدها هزار نفر در جنگ‌های ویتنام مورد آزار و کشتار قرار گرفته‌اند یا در سایر کشورها توسط حکام و سلاطین و جائرین.

تمدن انسانی، محافظان حقوق بشر و جوامع قضایی و حقوق بین‌المللی و ملی هنوز نتوانسته‌اند صیانتی برای انسان بیابند و او را از حمله و تجاوز و شکنجه و آزار محفوظ و مصون دارند. این کتاب کوششی است برای نمایاندن بخش اندکی از این جنایات.»

...دست و پا بريدن و بخصوص قطع دست يكي از مجازاتهاي بسيار معمول بوده است و بيشتر در مورد مردان اين كار را كرده اند تا اينكه با نقص دست يا پا نتوانند به جنگ بپردازند يا كار مفيد انجام دهند.
چون اشخاص ناقص طبق سنت نمي توانستند به سلطنت برسند از اين جهت در مورد خانواده سلطنتي نيز اين كار انجام مي شده است.

فهرست 

تاريخ پر است از اين گونه مجازات. 
1. قطع مچ دست راست.
2. قطع بازوي دست راست 
3. قطع مچ دست چپ
4. قطع بازوي دست چپ
5. قطع كامل دست راست 
6. قطع كامل دست چپ
 و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات