دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران ؛ عبدالعلی دست غیب

تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران ؛ عبدالعلی دست غیب
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران ؛ عبدالعلی دست غیب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 151025 - 79/5
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

عبدالعلی دست غیب

نویسنده: عبدالله سادات مدنی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور

تاریخ شفاهی ادبیات معاصر ایران

سید عبدالعلی دست غیب  در ۱۶ آبان ۱۳۱۰ خورشیدی در شیراز به دنیا آمد. پدرش، سید جواد، واعظ و سپس کارمند وزارت معارف (فرهنگ و آموزش و پرورش بعدی) در شهرستان‌های فیروزآباد و جهرم بود. عبدالعلی دست‌غیب تحصیلات ابتدایی و دوره اول متوسطه را در فیروزآباد و جهرم انجام داد. سپس وارد دانشسرای مقدماتی شیراز شد و پس از فراغت از تحصیل، به تدریس در دبستان‌های کازرون و نورآباد ممسنی پرداخت.

وی کارشناس ارشد فلسفه، با سابقهٔ تدریس در مدارس عالی و دانشسراها است و بیش از ۵۰ عنوان کتاب ترجمه یا تألیفی در زمینه‌های نقد ادبی و فلسفی، شعر نو و ادبیات فارسی، ترجمه‌های متعددی از فلاسفهٔ غربی؛ هگل، نیچه، راسل و دیگران را، در کارنامهٔ خود دارد.

کتاب حاضر، بر اساس مصاحبه‌ای با عبدالعلی دست‌غیب، شکل گرفته است. این کتاب، بخشی از مجموعة تاریخ شفاهی معاصر ایران است که با هدف ارائة گزارشی از زندگی خصوصی، اجتماعی و حرفه‌ای این شخصیت برجستة ادبی به چاپ رسیده است تا منبعی باشد، برای تحقیقات جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و... . در انتهای کتاب تصاویری چند از وی ضمیمه گردیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات