كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران از آغاز تا پایان عهد صفوی

تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران از آغاز تا پایان عهد صفوی

نویسنده: ذبیح الله صفا
ناشر: فردوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

نویسنده در این کتاب، تاریخ ایران را از آغاز مهاجرت اقوام آریایی و سکونت آن‌ها در ایران و برپایی حکومت‌های ماد و پارس تا پایان عهد صفوی روایت می‌کند و تلاش می‌کند هم تاریخ سیاسی شاهان و تغییر حکومت‌ها را بنویسد و هم به اموری چون علوم، هنرها، ادبیات، صنایع و معماری در هر دوره حکومتی بپردازد و خطوط برجسته تاریخ چندهزارساله ایران را در اثر خویش طرح کند. 

...در تاریخ ایران پس از اسلام، ظهور سلسله صفویه، نقطه عطف مهمی به‌شمار می‌رود؛ زیرا پس از قرن‌ها، ایران توانست با دستیابی مجدد به هویت ملی، به کشوری قدرتمند و مستقل در شرق اسلامی تبدیل شود و در مقابل گردنکشان و عاصیان بر حکومت مرکزی پایداری کند و با رسمیت بخشیدن به مذهب تشیع نیز به خاطر دفاع از همان مذهب، دشواری‌های بزرگ را در برابر هجوم‌های دو دولت نیرومند شرقی (ازبکان) و غربی (عثمانیان) تحمل و دایره سروری و خلافت عثمانیان را بر ممالک اسلامی‌رد کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران از آغاز تا پایان عهد صفوی

  • ناشر: فردوس
  • کد کتاب: 102044 - 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ذبیح الله صفا, تاریخ صفویه, صفویه, تاریخ اجتماعی ایران, صفویان, کتاب تاریخ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی ایران از آغاز تا پایان عهد صفوی