كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ سانسور در مطبوعات ایران ؛ دو جلدی

تاریخ سانسور در مطبوعات ایران

نویسنده: گوئل کهن
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1080
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

مصورجلد اول ؛ از 1253 ه.ق تا صدور فرمان مشروطیت / جلد دوم ؛ از ابتدای مشروطیت تا کودتای 1299

کتاب در هجده بخش است.مؤلف وضع و تاریخ مطبوعات را در هریک از بخشها به تناسب حالت سیاسی که مملکت داشته است بیان می‌کند بدین معنی که‌ حرکات مطبوعات را تابع جریانهای سیاسی و اجتماعی قرار می‌دهد.

کتاب از حیث مراجعه به مدارک و مخصوصا خود جراید با زیرنویس های متعدد و منقولات بسیار و آوردن عکس غنی است اما آنچه باید رعایت می‌شد نشان دادن محل‌ وجود هر سند از قبیل شبنامه‌ها و نوشته‌های چاپی دیگرست که به آسانی به دست‌ نمی‌آید تا اگر کسی بخواهد به اصل مراجعه کند بتواند و حتی محل هر روزنامه‌ اگر گفته می‌شد کاری بسزا بود.جز این عکسهایی که از کتابها و مدارک چاپ شده‌ نقل شده است حقا زیر هر عکس می‌بایست گفته می‌شد که از کجاست تا زحمت‌ پیشینیان محفوظ بماند و مراجعه‌کنندگان کنونی نیز بر مآخذ اصلی مطلع شوند.

بطور مثال نقشهء چهار رنگ را که آزادیخواهان پیش از فتح تهران کشیده بوده‌اند از کجا گرفته‌اند و نامه‌هایی که به تفاریق از مجموعهء معاضد السلطنه استفاده و نقل‌ شده است(مانند نامهء میرزا یحیی دولت‌آبادی)که خواننده با دیدن عکس تصور می‌کند که آنها نخستین بارست که درین کتاب چاپ می‌شود درحالی‌که در جای دیگر به چاپ رسیده بود.پس امید است که مؤلف کوشا،دانا و حقیقت‌خواه در جلد دیگر فهرستی از کلیهء مآخذ خود به دست بدهد و هریک را بنمایاند که در کجاست و چه‌گونه‌ استفاده‌هایی از آنها کرده و فهرست دیگری از عکسها و نوشته‌ها بیاورد و مأخذ هریک را بازگو کند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ سانسور در مطبوعات ایران ؛ دو جلدی

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 82834 - 34/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گوئل کهن, تاریخ مطبوعات ایران, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ مشروطه, مطبوعات ایران, قاجار, سانسور, ممیزی, کتاب تاریخ سانسور در مطبوعات ایران