دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ زندگانی پیامبران ؛ حضرت داود (ع) ؛ حضرت سلیمان (ص)

تاریخ زندگانی پیامبران ؛ حضرت داود (ع) ؛ حضرت سلیمان (ص)
-27 %
تاریخ زندگانی پیامبران ؛ حضرت داود (ع) ؛ حضرت سلیمان (ص)
  • موجودی: موجود
  • مدل: 164695 - 57/6
  • وزن: 1.00kg
2,200,000 ریال
3,000,000 ریال

تاریخ زندگانی پیامبران 

نویسنده: منوچهر مطیعی
ناشر: گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 700
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ لبه بیرونی کتاب رد زردی دارد ، لبه جلد کتاب چروکیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

جلد سوم : حضرت داود (ع) ؛ حضرت سلیمان (ص)

این اثر بیانگر چگونگی آفرینش بشر و شرح حال زندگی انبیاست که خود عاشقانه سوختند تا راه درست زیستن و درست پیمودن را بر ما نمایان سازند.در پس زندگی هر یک از این بزرگان، رازی بسیار بزرگ و ارزشمند نهفته است. شکست‌ها، پیروزی‌ها، عذاب‌ها، ناکامی‌ها، استقامت‌ها، سعادت‌ها و همه و همه عبرتی است که اگر لحظه‌ای با دقت و تفکر در آن بیاندیشیم، حقایقی را جویا خواهیم شد که سعادت ابدی در وجود ما نقش بسته و ما را به سر حد کمال می‌رساند.

چهارصد و نود سال پس از مرگ موسی، داود به سلطنت بنی اسرائیل رسید و یکبار دیگر عبریان قوت و شوکت یافتند و از جنگهای خانمان برانداز و دشمنان نیرومند آسوده گردیدند.از حسن سیاست و تدبیر داود بیت المقدس در دنیای آن روز به صورت مرکزیت مهمی درآمده بود و بنی اسرائیل به آسودگی و رفاه زندگی می کردند. با وجود جنگ های کوچک و بزرگ که گاه گاه شعله ور میشد و امنیت قسمتی از کشور پهناور را به خطر می انداخت، باز هم راهها امنیت نسبی داشت و کاروان های بیشمار از اطراف و اکناف عالم به سوی فلسطین حرکت می کرد و در بیت المقدس فرود می آمد و معاملات انجام می گرفت.

هر بازرگان در هر نقطه ای از جهان جنسی خوب و گرانقیمت داشت برای فروش در بیت المقدس و عرضه نمودن به تجار متمول اسرائیلی کنار می گذاشت و در فصل معین که کاروانها حرکت می کردند، اموال تجارتی را به آن سوی عالم می بردند و پس از چندین ماه با ثروت هنگفت بازمی گشتند...

داوود از پیامبران بنی‌اسرائیل بود که به مقام پادشاهی رسید و اورشلیم را برای بنی‌اسرائیل فتح کرد. کتاب زبور بر او نازل شد و مقام قضاوت نیز در اختیارش بود. داوود صدایی زیبا داشت و خداوند قدرت زره‌سازی را به او عطا کرد. حضرت داوود در نزد یهودیان از جایگاه بالایی برخوردار است؛ با این حال در تورات تهمت‌هایی به او نسبت داده شده است.

پس از حضرت موسی(ع) و حضرت یوشع، مردانی به رهبری مردم اشتغال داشتند که داوران نامیده می‌شدند. آخرین داور، حضرت سموئیل بود که بنی‌اسرائیل از او خواستند برایشان پادشاهی تعیین کند. در نهایت طالوت (شاؤل) به پادشاهی رسید. در زمان طالوت جنگ بزرگی در گرفت. طالوت وعده داد هر شخصی جالوت؛ بزرگ‌ترین قهرمان سپاه دشمن را بکشد، نصف مالش را به او می‌دهد و دخترش را نیز به عقد او در می‌آورد. در آن جنگ حضرت داوود توانست جالوت را بکشد و نصف مال طالوت را گرفت و داماد او شد...

سلیمان فرزند حضرت داوود و از انبیاء مهم بنی‌اسرائیل بود. او از خداوند حکومتی درخواست کرد که پس از او سزاوار هیچ کس نباشد. خداوند دعای او را اجابت کرد و علاوه بر انسان‌ها، جنیان،‌ شیاطین، باد و پرندگان را نیز تحت فرمان او در آمدند. کتاب‌های امثال سلیمان و غزل غزل‌های سلیمان منسوب به وی است. معبد سلیمان در زمان او و به دستور او ساخته شد.

آصف بن برخیا وصی حضرت سلیمان(ع) بود. براساس تورات، حضرت سلیمان در اواخر عمر خود بت‌پرست شد؛ ولی در قرآن به صراحت آمده است که او هرگز کافر نشد.سلیمان فرزند حضرت داوود و از نسل یهودا فرزند حضرت یعقوب‏ بود.حضرت سلیمان را فردی سفیدرو،‌ درشت اندام و پرمو دانسته‌اندکه ختنه شده به دنیا آمد. حضرت سلیمان پس از درگذشت پدرش، جانشین او شد.در منابع تاریخی سن او هنگام جانشینی بیست و دو  یا سیزده سال بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات