کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
تاریخ زبان فارسی

تاریخ زبان فارسی

نویسنده: محسن ابواقاسمی
ناشر: سمت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

این کتاب برای دانشجویان دوره کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی در درس «تاریخ زبان فارسی» و دانشجویان رشته‌های زبانهای باستانی ایران و زبان‌شناسی همگانی تهیه شده است؛ افزون بر آن، سایر علاقه‌مندان به زبان فارسی و همچنین کسانی که خواهان به دست آوردن اطلاعاتی درباره تاریخچه و تحول زبان فارسی هستند میتوانند از آن سود جویند.کتاب «تاریخ زبان فارسی»، در روایتی مختصر و مفید تاریخ زبانهای ایرانی را از دوره باستان تا دوره نو دنبال می کند و نمونه هایی از زبان فارسی باستان و میانه با خط همان زمان همراه با آوانویسی و برگردان امروزی آورده شده است.

این کتاب در سه بخش تألیف شده است: بخش اوّل کتاب به زبان فارسی در دوره باستان - که از ورود ایرانیان به ایران، در حدود هزاره اول پیش از میلاد مسیح، آغاز می شود و با سقوط هخامنشیان پایان می یابد - اختصاص یافته است. بخش دوم کتاب به زبان فارسی در دوره میانه - که از سقوط هخامنشیان شروع می شود و تا تأسیس دولت صفاری ادامه می یابد - تخصیص یافته است.

بخش سوم کتاب، به دوره نو - که از تأسیس دولت صفاری آغاز می شود و تاکنون ادامه می یابد - اختصاص داده شده است. در هر بخش به گونه های زبان ایرانی و فارسی، ویژگیهای دستوری، الفبا، واژگان و شعر توجه شده و نمونه هایی از اشعار و نوشته ها به همراه ترجمه ارائه گردیده است. در پایان کتاب، فهرستی از واژه های فارسی آورده شده است که صورتهای کهن آنها در متنهای برگزیده شده این کتاب به کار رفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ زبان فارسی

  • ناشر: سمت
  • کد کتاب: 98102 - 201/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محسن ابواقاسمی, تاریخ ادبیات فارسی, تاریخ زبان فارسی, زبان فارسی, کتاب تاریخ زبان فارسی