كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ روزنامه نگاری در ایران

تاریخ روزنامه نگاری در ایران

نویسنده: اسماعیل جسیم
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1303
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دو جلدی

...روزنامه ها را اکنون در همه جا می توانیدپیداکنید دردورترین نقاط جهان در خیابان ها شهرهای بزرگ در کوچه های باریک در هواپیما در هتل ها و رستوران ها و کشتی ها و در ایستگاههای قطار آنها لوله شده دست به دست می شوند و گاه حکم پوشش را دارند که به کار شب های سرد خیابان ها می خورند.

رسانه ای که قرار بود دنیا را تغییر دهد نخستین پرتو خود را در یکی از روزهای سال 1605 در استراسبورگ که یک جمهوری آزاد در قرن شانزدهم بود آشکار ساخت.

ارتقای سطح سواد و آموزش منجر به استقبال بیشتر از روزنامه ها شد و مردم برای هزینه کردن در مورد رسانه ای که عطش آنها را نسبت به اطلاعات فرو می نشاند رغبت و تمایلی بیشتر از خود نشان دادند.

نخستین روزنامه فارسی، کاغذ اخبار بود که توسط میرزا صالح شیرازی (یکی از دانشجویان اعزامی به فرنگستان) و در عهد محمدشاه به سال ۱۲۵۳ تا ۱۸۳۷ هجری قمری و به طور ماهیانه منتشر می شد. دومین روزنامه «وقایع اتفاقیه» بود که به دستور امیرکبیر و از سال ۱۲۶۷ منتشر شد. در این روزنامه علاوه بر اخبار دولت و دربار، از اوضاع سیاسی و اجتماعی اروپا و آمریکا نیز مطالبی نوشته می شد. این نشریه بعدها به نام روزنامه «دولت علیه ایران» تغییر نام داد.

روزنامه های دیگری نیز همچون «روزنامه علمیه دولت علیه ایران»، «روزنامه ایران»، «روزنامه رسمی ایران»، «شرف»، «شرافت»، «تربیت»، «مریخ»، «اطلاع» و ... در تهران و در عهد ناصری و مظفری منتشر می شدند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ روزنامه نگاری در ایران

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 96651 - گسترش
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اسماعیل جسیم, روزنامه نگاری, تاریخ سیاسی ایران, کتاب تاریخ روزنامه نگاری در ایران