کتاب تاریخ جهان ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات افکار

تاریخ جهان ؛ دو جلدی

نویسنده: جی. ام. رابرتز
مترجم: محمود ریاضی
ناشر: افکار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1463
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

 

مروری بر کتاب

تاریخ جهان مجموعه وقایعی است که در طول زمان برای انسان های روی کره زمین اتفاق افتاده است. تاریخ انسان باستان با اختراع خط آغاز شده که به صورت مستقل از یکدیگر، در بسیاری از نقاط زمین رخ داده است و امکان ثبت و انتقال خاطرات و تجربیات بشری و راهی برای ارتباط با یکدیگر را فراهم ساخت تا زمینه ساز رشد دانش شود. با این حال درک بهتر تاریخ بشری، نیازمند مراجعه به دوران ماقبل تاریخ است.

تاریخ بشر توسط یک رشته پیوسته و تدریجی از اکتشافات، نوآوری‌ها و اختراع‌ها مشخص شده‌است. همچنین این تاریخ گاه شامل جهش‌ها و انقلاب‌هایی است که دوره‌های جدیدی در تاریخ بشری ایجاد کرده‌اند. انقلاب کشاورزی یکی از این نقاط عطف تاریخی است. بین ۸۵۰۰ تا ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد، در هلال حاصلخیز، انسان شروع به پرورش سیستماتیک گیاهان و حیوانات کرد.
این شیوه زندگی از یک سو به سرعت به مناطق همسایه گسترش و توسعه یافت، و از سوی دیگر به صورت مستقل در نقاط دیگر زمین به وجود آمد تا سرانجام هوشمندترین زندگی‌های یکجانشینی به عنوان کشاورزی در مناطق نزدیک به آب پدید آمد.

با گسترش راه‌های ارتباطی میان جوامع و پیدایش مفهوم تجارت و حمل و نقل، این واحدهای کوچک و جداگانه به مرور به یکدیگر پیوسته و واحدهای بزرگتری را تشکیل دادند. چنین رشدی در سایه امنیت نسبی و افزایش تولید ناشی از گسترش کشاورزی ممکن شد....

انتظار نمی‌رود تمام تاریخ دنیا در یک کتاب بگنجد، بلکه تار و پود این کتاب از تارهایی گزیده بافته شده است. خواننده در هر دور شاهد تنیده شدن این تار‌ها خواهد بود که در طول داستان امتداد یافته است. اکولوژی تاریخی انسان محور – مضمون زیست محیطی – خوانندگان را بار‌ها و بار‌ها به‌سوی مفاهیم یکسان بازمی‌گرداند: معاش، سرپناه، بیماری، انرژی، تکنولوژی و هنر. در داستان جهانی تعامل بشر که مضمونی فرهنگی است، مدام به شیوه‌هایی که مردم با هم ارتباط برقرا می‌کنند؛ بازمی‌گردیم – مهاجرت، تجارت، جنگ، توسعه‌طلبی، زیارت، رد و بدل کردن هدایا، دیپلماسی، سفر - و به چارچوب‌های اجتماعی آن‌ها: حوزه‌های سیاسی و اقتصادی، گروه‌ها و دسته‌بندی‌های بشری، دولت‌ها و تمدن‌ها، جنسیت‌ها و نسل‌ها، طبقات و هویت گروه‌ها.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ جهان ؛ دو جلدی

  • ناشر: افکار
  • کد کتاب: 20732
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جی. ام. رابرتز, محمود ریاضی, تاریخ تمدن, تاریخ جهان, کتاب تاریخ جهان ؛ دو جلدی