کتاب تاریخ جنبشهای سیاهان امریکا فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای جهان انتشارات شرکت مولفان و مترجمان ایران

تاریخ جنبش های سیاهان امریکا

نویسنده: اسین ادوم
مترجم: محمد رفیعی مهرآبادی
ناشر: شرکت مولفان و مترجمان ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 589
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب

آمریکاییان برای افزایش تولیدات کشاورزی (جنوب آمریکا) و صنعتی (شمال آمریکا)، تعداد زیادی از سیاهپوستان آفریقایی را به بردگی گرفتند . این سیاهپوستان از ابتدایی ترین حقوق فردی و اجتماعی محروم بودند، و با آنها همچون بردگانی رفتار می شد که گویا برای خدمت به سفیدپوستان آفریده شده اند . به همین علت از اواسط سده 11 ش . /17م . تا اواسط سده 13 ش . /19م . قیام هایی از سوی بردگان سیاه علیه اربابان سفیدپوست روی داد .

 جنبش های ملی گرایانه سیاهان، در اوایل قرن حاضر به رهبری «مارکوس گاروی » و «نوبل دروعلی »  ادامه یافت . به گونه ای که فقط در سال 1298 ش . /1919م . 25 برخورد خونین نژادی در آمریکا اتفاق افتاد . اما هیچ یک از این قیام ها (قیام های ناسیونالیستی) منجر به دستیابی سیاهان به حقوق برابر با سفید پوستان نشد .

این سرخوردگی و ناکامی گرایش جدیدی را در فرایند مبارزات سیاسی سیاهان در دهه اول قرن سیزدهم هجری شمسی/دهه سوم قرن بیستم میلادی پدید آورد که به گسترش و توسعه اسلام در جامعه سیاهپوست آمریکا می اندیشد; اسلامی که هیچ گونه تمایزی بین انسان ها، مگر بر اساس تقوا قائل نیست . 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ جنبشهای سیاهان امریکا

  • 600,000ریال
  • 540,000ریال

برچسب ها: اسین ادوم, محمد رفیعی مهرآبادی, تاریخ سیاسی امریکا, جامعه شناسی امریکا, سیاهان امریکا, تبعیض نژادی, نژاد پرستی, کتاب تاریخ جنبشهای سیاهان امریکا