منو
سبد خرید

تاریخ جمعیت های سری و جنبش های تخریبی

تاریخ جمعیت های سری و جنبش های تخریبی
-15 %
تاریخ جمعیت های سری و جنبش های تخریبی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 137970 - 24/6
  • وزن: 0.50kg
425,000 ریال
500,000 ریال

تاریخ جمعیت های سری و جنبش های تخریبی

نویسنده: محمد عبدالله عنان
مترجم: علی هاشمی حائری
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 448
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

 

کتاب تاریخ جمعیت های سری و جنبش های تخریبی اثری است به تالیف استاد محمد عبدالله عنان، به ترجمۀ علی هاشمی حائری و چاپ انتشارات بهجت. اثر حاضر در پنج بخش با عناوین شورش علیه اسلام (جنبش های انقلابی و جمعیت های سری که برای انهدام اسلام تشکیل گردید)، انقلاب علیه نصرانیت (جمعیت های سری و جنبش های انهدامی که برای انهدام آن به پا خاست)، درباب جمعیت های سری معین، جمعیت های سری در عصر آزادی و جنبش های تخریبی آشکار نگاشته شده است؛ نویسنده و مورخ معاصر مصری از دیدگاه خود، با توجه به منابع و تحقیقات بسیار به بررسی جمعیت های سری و جنبش های تخریبی پرداخته است؛ از آنجایی که مدت زمانی طولانی از نگارش این کتاب گذشته اما همچنان از ارزش نوشتاری و موضوعی بالایی برخوردار است.

 

مرکز عمومی این جمعیت در شهر «تولوز» بود. «البی ها» در ظاهر مسیحی بودند ولی درواقع جمعیت انقلابی تخریبی بودند که در خفا تعلیمات مانویه و ثنویه را پذیرفته و عمل می کردند و مطابق نظامات جمعیت های سری به مراتب مختلفه منقسم شده بودند. دسته ی اول را جماعت «منتهی» یا «کملین» تشکیل می دادند. عده ی آنان کم بود و تظاهر به زهد و ورع و قناعت می کردند، گوشت خوار نبودند؛ از سوگند یاد کردن و دروغ تنفر داشتند و آن را زشت می شمردند. ابنای مرتبه ی دوم که عبارت از «مومنین» بودند، بسیار محل تواضع و تکریم و تجلیل عمیق بودند.

عوام جمعیت مرتکب هر کار زشت و رذیلتی می شدند. غارت و زنا و ناجوانمردی را حلال و مباح می دانستند.ازدواج را فسق می شمردند، معاشرت و مباشرت با محارم و انواع گناهان دیگر را حلال (جایز) می دانستند. البته توده ی جمعیت به اسرار جمعیت و تعلیمات خفیه ی آن رخنه و نفوذ نداشت و معلومات اکثریت اعضا محدود به همان منتهیان یا کملین می بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات