كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ جامع ادیان

تاریخ جامع ادیان 

نویسنده: جان بایر ناس
مترجم: علی اصغر حکمت
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 856
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 8

کیفیت : نو ؛ روکش کتاب رد آبخوردگی (زرد شده) دارد

 

مروری بر کتاب 

از آغاز تا امروز

همه ادیان به هر راه وبیانی که باشد ، متفقند بر اینکه انسان قائم به ذات خود نیست و نمی تواند باشد .زندگی او به نحو اساسی به قوای موجود در طبیعت و اجتماع خارج از ذات او ، پیوسته و بلکه وابسته بدانست .انسان ، به طور مبهم یا روشن ، می داند که قوه مرکزی مستقلی که بتواند جدا از این جهان ، قائم به نفس خود باشد نیست .

تاریخ جامع ادیان، که ترجمۀ فارسی آن تاکنون بارها تجدید چاپ شده است، هنوز هم در نوع خود کتابی است منحصر به فرد که تاریخ همۀ دین‌های جهان را برای عموم باز می‌گوید. در ویراستۀ حاضر، کاستیهای چاپ‌های نخست فارسی بر طرف شده و ، از جمله، با افزودن بخش‌های ترجمه نشده و نمایه‌ای به کتاب، موجبات مزید استفاده از آن فراهم آمده است.

همه ادیان به هر راه وبیانی که باشد ، متفقند بر اینکه انسان قائم به ذات خود نیست و نمی تواند باشد . زندگی او به نحو اساسی به قوای موجود در طبیعت و اجتماع خارج از ذات او ، پیوسته و بلکه وابسته بدانست .انسان ، به طور مبهم یا روشن ، می داند که قوه مرکزی مستقلی که بتواند جدا از این جهان ، قائم به نفس خود باشد نیست .

تاریخ جامع ادیان که ترجمه فارسی آن تا به کنون بارها تجدید چاپ شده است . هنوز هم در نوع خود کتابی است منحصر به فرد که تاریخ همه دینهای جهان را برای عموم باز می گوید . در ویراسته حاضر کاستی های چاپهای نخست فارسی بر طرف شده و از جمله با افزودن بخشهای ترجمه نشده و نمایه ای به کتاب موجبات مزید استفاده از آن فراهم آمده است ...

فهرست 

بخش نخست : ادیان ابتدایی و گذشته 

1 دین در قبل از تاریخ و در فرهنگهای ابتدایی 
2 ادیان اقوام پیش 

بخش دوم : مذاهب هند 

3 هندوییزم قدیم 
4 جینیزم 
5 بودیزم در مراحل اولیه 
6 تحولات مذهبی در بودا 
7 هندوییزم در قرون اخیر 
8 آیین سیخ یا سیک 

بخش سوم : ادیان خاور دور 

9 دین چینیان و مذهب تائو 
10 کنفوسیوس و کنفوسیانیزم 
11 شینتو 

بخش چهارم : ادیان خاور نزدیک 

12 کیش زردشتی یا آیین دوگانه پرستی اخلاقی 
13 مذهب یهود 
14 مسیحیت در آغاز ظهور 
15 تحولات مذهب عیسوی 
16 اسلام 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ جامع ادیان

  • 850,000ریال
  • 600,000ریال

برچسب ها: جان ناس, علی اصغر حکمت, تاریخ ادیان, فلسفه دین, جامعه شناسی دین, اسلام, مسیحیت, یهود, بودیسم, زرتشت, کنفوسیوس, کتاب تاریخ جامع ادیان