كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ تنکابن ؛ محال ثلاث ؛ دو جلد در یک مجلد

تاریخ تنکابن

نویسنده: علی اصغر یوسفی نیا
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 730

اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

محال ثلاث - مصور

گیلان و مازندران در حیطه اساطیر و تاریخ ، گوشه های ناشناخته از حوادث مشروطه و نهضت جنگل.

سرزمین تنکابن با اجزاء قلمروی گذشته‌اش ـ کجور و کلارستاق ـ که با عنوان تاریخی محال ثلاث، نامبردار گشته است، در حقیقت برزخی است که دو پهنة کرانه‌ای گیلان و مازندران را از یک‌دیگر جدا می‌کند. دارا بودن ویژگی خاص جغرافیایی، نژاد و تاریخ و شئون دیگر حیات انسانی، این منطقه را متاثر از بارهای فرهنگی دو استان می‌سازد.

حوادث تاریخی این مناطق، به سختی در افت و خیزهای سیاسی و نظامی گیلان و مازندران گره خورده است و تعقیب هر رویدادی مستقلا و بدون روشن ساختن آن حوادث، که ریشه در دو سوی شرق و غرب خود دارند، امکان‌پذیر نیست. بنابراین کتاب حاضر، در دو جلد، به بررسی تاریخ عام تنکابن همراه با فرازهایی از حوادث عمومی و مشترک دو استان همسایه و تاریخ خاص تنکابن در عصر جدید اختصاص دارد.

علی‌اصغر یوسفی‌نیا مورخ، زبان‌شناس، محقق و مولف مازندرانی است که چندین اثر در حوزه تاریخ و جغرافیای تاریخی مازندران غربی تألیف نموده‌است. از جمله آثار وی می‌توان کتاب‌های "تاریخ تنکابن (محال ثلاث) ، «مشروطه بی نقاب»، و لَنگای کُهن (شهرهای کلارآباد، سلمانشهر و عباس‌آباد معاصر) را نام برد. او در تدوین واژه‌ نامه پنج جلدی «فرهنگ واژگان تبری» به عنوان سرمولف نقش ایفا نمود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ تنکابن ؛ محال ثلاث ؛ دو جلد در یک مجلد

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 107971 - 80/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اصغر یوسفی نیا, کلاردشت, کجور, تنکابن, تاریخ اجتماعی ایران, جغرافیای تاریخی ایران, مازندران, گیلان, تاریخ تنکابن, کتاب تاریخ تنکابن ؛ محال ثلاث