منو
سبد خرید

تاریخ تحلیلی مغرب

تاریخ تحلیلی مغرب
-18 %
تاریخ تحلیلی مغرب
  • موجودی: موجود
  • مدل: 139157 - 73/3
  • وزن: 1.10kg
780,000 ریال
950,000 ریال

تاریخ تحلیلی مغرب

نویسنده: محمدرضا شهیدی پاک
ناشر: مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (س)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 515
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آفتاب وجود محمد صلی الله علیه و آله و سلم که از حجاز طلوع کرد، اندکی بعد در مغرب نیز درخشید. اصطلاح مغرب نخستین بار توسط امیر المومنین علی علیه السلام به سرزمین های واقع در غرب پایتخت، اطلاق شد.قدرت اسلامی از برقه تا طنجه توسعه پیدا کرد و دولت های ادریسیان، اغلبیان، فاطمیان، مرابطین، موحدین، حفصیان، بنی مرین و بنی زیان در دوره اسلامی، نمونه هایی از فرهنگ و تمدن اسلامی را در غرب مدیترانه در مرز با اروپا به وجود آوردند و راه انتقال علوم و معارف اسلامی را به غرب مسیحی فراهم ساختند.

کتاب، بررسی تحلیلی «تاریخ مغرب اسلامی» از عصر دولت هایی که از دوره والیان تا ورود خلافت عثمانی بر این سرزمین است می باشد که به منظور استفاده دانش پژوهان دوره کارشناسی ارشد رشته تاریخ نگارش یافته است. طی قرن سوم تا دهم هجری قدرت سیاسی در این منطقه، بین بیست خانواده حکومتی استمرار پیدا کرد. محدوده مغرب اسلامی، مورد مناقشه تاریخ دانان قرار دارد و مباحث نگارنده حد فاصل برقه تا طنجه را شامل می شود که با این تعریف، اندلس از آن خارج بوده و در اصطلاح جغرافیای سیاسی، از آن به عنوان آفریقای شمالی یاد می شود. نگارنده ابتدا به معرفی مغرب و شهرهای آن پرداخته و سپس تاریخ حکومت های گوناگون آن مانند خوارج، دولت اغلبی، ادریسی، بنی زیری، بنی حماد، مرابطین، فاطمیان و موحدین را مورد بررسی قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات