منو
سبد خرید

تاریخ تحلیلی اسلام ؛ تا پایان خلافت حضرت علی (ع)

تاریخ تحلیلی اسلام ؛ تا پایان خلافت حضرت علی (ع)
-17 %
تاریخ تحلیلی اسلام ؛ تا پایان خلافت حضرت علی (ع)
208,000 ریال
250,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 100913 - 100/2
  • وزن: 0.30kg

تاریخ تحلیلی اسلام

نویسنده: سیدمحمود طباطبایی اردکانی
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 ~ 1368 - دوره چاپ: 4 ~ 1

 

مروری بر کتاب

تا پایان خلافت حضرت علی (ع)

...دکتر سید محمود طباطبایی اردکانی درهفدهم دی ماه سال 1315 در اردکان متولد شد.او فرزند سوم خانواده بود.پدرش حاج سید حسین معروف به آقای جلال از وعاظ معروف و خوش نام اردکان بود. نسب او از پدر به حسن ابن علی (ع) و از طرف مادر به حاج شیخ عباس مجتهد فرزند میرزا عبدالله شیخ الاسلام و حاج شیخ محمد رضا مجتهد می رسد....

...جوامع، چون موجودی زنده اند. هر یک هویتی مشخص دارند و در حرکت خویش از سمت‌گیری و کارمایه‌های ویژه خود بهره می‌برند. شناسنامه هر ملتی براساس «میراث‌های تاریخی»اش شکل می‌گیرد. میراث‌های تاریخی و فرهنگی جهان اسلام در واقع حافظه تاریخی ملتهای مسلمان را شکل می‌دهد؛ پیکر جامعه اسلامی‌را نیرو و نشاط می‌بخشد و سبب پایداری، استواری و وحدت جهانی مسلمانان می‌شود.

آگاهی از تاریخ اسلام و بارور نگاه داشتن این میراث فرهنگی در پیروزی انقلاب جهانی اسلام، اثری بنیادین دارد. تلاش دولت‌های استکباری در جهت تغییر خط، زبان و آداب و رسوم ملل مسلمان، برای از بین بردن همین حافظه تاریخی و خودآگاهی مسلمانان بوده است. زیرا یادآوری روزهای عظمت و قدرت، مسلمانان زیر سلطه و تحقیر شده را از نیرو و امید برخوردار می‌سازد و مکتب شعب ابوطالب و مقاومت حضرت محمد در آغاز نهضت، به حرکت‌های اصلاحی و رهایی بخش، درس ایستادگی و نهراسیدن از توطئه‌ها و محاصره‌ها می‌دهد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب