كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ بلعمی ، تکلمه و ترجمه تاریخ طبری

تاریخ بلعمی

نویسنده: ابو جعفر محمدبن جریر طبری
مترجم: ابوعلی محمد بن محمد بلعمی
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 885
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تکلمه و ترجمه تاریخ طبری

تاریخ بلعمی ترجمه‌ای است که ابوعلی محمد بن محمد بلعمی از کتاب تاریخ الرسل و الملوک یا همان تاریخ طبری مشهور نوشته محمد جریر طبری ترتیب داده‌است. تاریخ آغاز ترجمه ۳۵۲ قمری/۳۴۲ خورشیدی بوده‌است.

تاریخ طبری، تاریخ جهان از ابتدای آفرینش آدم تا آغاز سده چهارم هجری را به تفضیل بیا کرده است .

تاریخ بلعمی از کهن‌ترین نمونه‌های نثر پارسی است که همینک موجود است. شمار واژه‌های تازی در آن بسیار اندک است و سبک نثر آن بسیار ساده است و از واژه‌های دشوار و شعری در آن استفاده نشده است.

همچنین به مانند زبان پهلوی، جمله‌های آن کوتاه است و نمونه‌هایی از تکرار فعل در آن به چشم می‌خورد. این از مشخصات بارز نثر مرسل سامانی‌است که نثر بلعمی نماینده آن است و نوشته‌های دوران ساسانی و بلکه سنگ‌نبشته‌های دوره هخامنشی را به یاد می‌آورد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ بلعمی ، تکلمه و ترجمه تاریخ طبری

  • ناشر: زوار
  • کد کتاب: 113152- 209/4
  • موجودی: در انبار
  • 1,500,000ریال
  • 1,300,000ریال

برچسب ها: ابو جعفر محمدبن جریر طبری, ابوعلی محمد بن محمد بلعمی, تاریخ اسلام, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ طبری, تاریخ بلعمی, کتاب تاریخ بلعمی