دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ برده داری

تاریخ برده داری
-17 %
تاریخ برده داری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 163073 - 69/3
  • وزن: 0.40kg
620,000 ریال
750,000 ریال

تاریخ برده داری 

نویسنده: نورمن ال. ماخت , مری هال
مترجم: سهیل سمی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 134
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب 

مصور

برده‌داری یکی از موضوعاتی است که با زندگی انسان از ابتدا گره خورده است و پیشنه‌ای بسیار کهن دارد. تاریخ جهان نشان می‌دهد مصر و یونان باستان با پدیده‌ی برده‌داری به تحولات عظیم و سازه‌های غول‌آسا دست یافته‌اند و اروپا و آمریکا با تنزل مقام انسان توانسته‌اند کشاورزی و جنگ‌ها را تبدیل به عملی سودبخش کنند.

مسله برده‌داری تا سده‌ی پیش پررنگ‌تر از امروز بوده اما همچنان خود را به شکل‌های مختلف از جمله کار اجباری، کار کودکان و قاچاق در قرن حاضر نشان می‌دهد. کتاب تاریخ برده‌داری برای بررسی این مضمون کهن به نگارش درآمده و نشان می‌دهد برده‌داری در همه‌ی ملت‌ها و نژادها وجود داشته است.

تاریخ برده داری مرز نژادی یا جغرافیایی نمی شناسد . هر نژادی - اعم از سیاه و زرد و سفید و سرخ - هم برده بوده است و هم برده دار . کم تر ملتی یا مذهبی است که دامانش از لوث تجارت زندگی انسان ها پاک باشد . مردم هموطنان ، همنژادان ، همکیشان ، همنسلان و حتی بستگان خویش را به بردگی گرفته اند .

حتی خود برده ها نیز برده داشتند . سفید پوست ها همسایه ها و دشمنان خود را به بردگی می شکاندند .در آفریقا سیاهپوستانی که هرگز سفید پوستی ندیده بودند ، دشمنان سیاهپوست قوم و قبیله هایشان را به بردگی می گرفتند ...

کتاب تاریخ برده‌داری واژه برده (Slave) را از ریشه اسلاو (Slav) دانسته و توضیح داده که نام قوم و اجداد گروهی از مردم در اروپای مرکزی و شرقی بوده که از قرن پنجم تا سیزدهم به شدت و دفعات زیادی مورد حمله قرار می‌گرفتند و به بردگی گرفته می‌شدند. 

«مجموعه تاریخ جهان» می کوشد چشم اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه زمینه های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می سازد.

«مجموعه تاریخ جهان» «اندیشه های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تأثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن های جهانی تا روزگار ما پی می گیرد. این مجموعه نه تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است بلکه همچنین در پی آگاه ساختن آن ها از این واقعیت است که زندگیشان بخشی از سرگذشت کلی انسان هاست.هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره مهم تاریخی را به خواننده ارائه می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات