کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
تاریخ ایران در عهد خوارزمشاهیان

تاریخ ایران در عهد خوارزمشاهیان

نویسنده: اسماعیل حسن زاده
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تاریخ ایران در عهد خوارزمشاهیان ٬ سه دهه واپسین

در این کتاب به بررسی و تبیین تاریخ تحولات سیاسی در سه دهه واپسین فرمانروایی خوارزمشاهیان پرداخته شده است. این نوشته بخشی از نوشته مفصلی است که درباره خوارزم و خوارزمشاهیان به رشته تحریر درآمده است. پژوهش درباره تحولات سیاسی و نظامی این سه دهه از این رو که نشان می دهد چگونه بستر لازم برای یک فاجعه آماده می شود و چگونه عقلانیت و آینده نگری جای خود را به روزمرگی و جنگ قدرت درونی بدون توجه به مرزهای بیرونی و دشمنان خارجی می دهد، دارای ارزش و اعتبار است.

این کتاب در چهار بخش تنظیم شده است که نویسنده، بخش نخست را به کلیاتی از موقعیت خوارزم و تاریخ حکومت خوارزمشاهیان از ابتدای تشکیل تا آغاز سلطنت سلطان محمد اختصاص داده است.

در بخش دوم به تاریخ تحولات سیاسی در دوران اوج امپراتوری یعنی سلطنت سلطان محمد پرداخته و در بخش سوم به یورش چنگیز و مقاومت مردم و اشغال شهرها و در بخش چهارم به تحولات سیاسی - نظامی سلطنت جلال الدین مینکبرنی پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ایران در عهد خوارزمشاهیان

  • کد کتاب: 80830
  • موجودی: در انبار
  • 170,000ریال
  • 150,000ریال

برچسب ها: اسماعیل حسن زاده, تاریخ ایران باستان, خوارزمشاهیان, تاریخ شاهان ایران, کتاب تاریخ ایران در عهد خوارزمشاهیان