کتاب تاریخ ایران باستان ؛ متن کامل ؛ سه جلدی با قاب فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات کتاب پارسه

تاریخ ایران باستان

نویسنده: حسن پیر نیا
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2630
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تاریخ مفصل ایران قدیم

مجموعه‌اي سه جلدي كه به تفصيل تاريخ ايران را روايت مي كند. حكومت هاي شكل گرفته در ايران، پادشاهاني كه بر اين سرزمين حكم راني كرده اند، دستاورد هايي كه هر سلسله و حاكم كسب نموده، تجارت، مذهب، آداب و رسوم، جنگ ها، زمينه شكل گيري و از بين رفتن هر دوره سلطنتي، طبقات اجتماعي، زبان، تشكيلات حكومتي، هنر و آثار به جاي مانده از هر دوره را تشريح مي كند و به طور كلي ديدي باز از گذشته ايران پيش چشم خواننده مي گستراند.

پس از انتشار ایران باستان در پنج سال قبل، روشن دیده شد که عده ای زیاد از هموطنان مایل اند تاریخ مفصل ایران را بخوانند.این تمایل که حاکی از علاقمند ایرانیان به گذشته هاشان بود،مولف را بر آن داشت که از دنبال کردن تاریخ مذکور را از سر گیرد.برای نیل به این مقصود دو راه متصور بود:
1). نوشتن تاریخ ایران قدیم 
2) . رجوع کرن به خود منابع مستقیما و جمع آوری اطلاعاتی که در منابع زیاد پرا کنده است.

...وقتي كه تراژان به مشرق آمد چنانكه ديديم ابهت روم به اندازه اي بود كه او به اصطلاح نظامي ها« يك گردش نظامي» مي كرد و در هيچ جا جدلي روي نمي داد. همه تسليم مي شدند يا طالب دوستي روم بودند و از ترس طوق بندگي را بي درنگ به گردنشان مي آويختند. در چنين موقعي خسرو ايستاد و ابدا حاضر نشد داخل مذاكراتي با امپراطور روم شود يا كوچكي و فروتني نسبت به او نشان دهد. اين نكته مهم است زيرا موقع او بسيار مشكل بود: در داخله مدعياني داشت كه فناي او را مي خواستند.

از خارج دولتي مانند روم كه در اين وقت به اوج عظمتش رسيده بود به او حمله مي كرد و قشون خصم را قيصري مانند تراژان كه يكي از قوي ترين قياصره روم و سرداري قابل به شمار مي آمد فرمان مي داد. با وجود تمامي اين اوضاع خود را نباختن و در مقابل چنان دشمني ايستادن كاري است بزرگ. سياستي كه او اتخاذ كرد براي اين زمان دولت پارت فوق العاده مناسب بود.

فهرست

جلد اول: پیش از تاریخ تا پایان سلطنت خشایارشا 
جلد دوم :از سلطنت اردشیر اول تا پایان سلطنت اسکندر مقدونی 
جلد سوم : جانشینان اسکندر تا ورود اسلام به ایران

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ایران باستان ؛ متن کامل ؛ سه جلدی با قاب

  • 2,700,000ریال
  • 2,100,000ریال
  • 2 یا بیشتر 1,000,000ریال

برچسب ها: حسن پیر نیا, تاریخ ایران باستان, تاریخ تمدن ایران, تاریخ فرهنگ ایران, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب ایران باستان