كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ ایران باستان ؛ سه جلدی

تاریخ ایران باستان

نویسنده: حسن پیر نیا
ناشر: مهتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2150
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تاریخ مفصل ایران قدیم

کتاب تاریخ ایران باستان ؛ نخستین کتابی است که به شیوه علمی و بر اساس مستندات و کشفیات باستانشناسی درباره گذشته تاریخی ایران نگاشته شد و هنوز هم مورد توجه است. این کتاب تنها به تاریخ ایران اختصاص ندراد، بلکه دایره‌المعارفی است در باب تاریخ و تمدن و فرهنگ گذشته ممالک مهم دنیا به ویژه یونان، روم، سوریه، مصر، عربستان، هند و... چنان که هنگام مطالعه این اثر تنها با تاریخ و سرگذشت سلسله‌های ایرانی ماد، هخامنشی،اشکانی و سلسله یونانی سلوکی آشنا نمی‌شویم، بلکه در زمینه تاریخ خاورمیانه امروز و یونان باستان اطلاعات دست اول خواهیم یافت.

پس از انتشار ایران باستان در پنج سال قبل، روشن دیده شد که عده ای زیاد از هموطنان مایل اند تاریخ مفصل ایران را بخوانند.این تمایل که حاکی از علاقمند ایرانیان به گذشته هاشان بود،مولف را بر آن داشت که از دنبال کردن تاریخ مذکور را از سر گیرد.برای نیل به این مقصود دو راه متصور بود:

1). نوشتن تاریخ ایران قدیم 
2) . رجوع کرن به خود منابع مستقیما و جمع آوری اطلاعاتی که در منابع زیاد پرا کنده است.

فهرست

جلد اول: پیش از تاریخ تا پایان سلطنت خشایارشا 
جلد دوم :از سلطنت اردشیر اول تا پایان سلطنت اسکندر مقدونی 
جلد سوم : جانشینان اسکندر تا ورود اسلام به ایران

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ایران باستان ؛ سه جلدی

  • ناشر: مهتاب
  • کد کتاب: 90506
  • موجودی: در انبار
  • 3,500,000ریال
  • 3,150,000ریال

برچسب ها: حسن پیر نیا, تاریخ ایران باستان, تاریخ تمدن ایران, تاریخ فرهنگ ایران, تاریخ شاهان ایران, تاریخ پادشاهی ایران, کتاب تاریخ ایران باستان