کتاب تاریخ ایران ؛ دوره صفویان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات جامی

تاریخ ایران ؛ دوره صفویان

نویسنده: پژوهشگران دانشگاه کمبریج
مترجم : یعقوب آژند

ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 720
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 4

کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

از مجموعه تاریخ کمبریج 

پژوهشي است برگرفته از دانشگاه كمبريج به ترجمه دكتر يعقوب آژند و چاپ انتشارات جامي. كتابي جامع از دوران حكومت سلسله صفويه در ايران، شرحي از ابتداي شكل گيري آن، پادشاهاني كه در آن حكومت كردند، تجارت، هنر، مذهب، معماري، شعر و ادبيات آن دوره به همراه توضيحاتي پيرامون دستاوردها، حوادث و اوضاع سياسي و اجتماعي حاكم در جامعه. روايتي كامل از دوره اي كه به گونه اي آغازگر تاريخ نوين ايران است و دريچه ايست براي ورود ايرانيان به تاريخ جهاني.

شاه عباس اول با اقدامات چشمگير خود در زمينه بهبود اوضاع داخلي و با تشويق تجار خارجي به منظور قطع وابستگي شان از بازارها و خريداران كهن و انحصاري و با بهره گيري از خدمات تجار ارمني در گسترش پيجوئي بازارهاي جديد و توليدات و توسعه دامنه راههاي موجود، تجارت ماوراي بحار ايران را جاني تازه بخشيد. راههاي جديد دريايي كه بعدها به سوي اروپا گشوده شد هرگز نتوانست جايگزين موقعيت راههاي خشك قديمي شود كه شرق را از راه آناتولي و بين النهرين از را ه شمالي ايران بهم متصل مي كرد، بلكه حكم تكميل كننده اين راهها را پيدا كرد.

تجارت بين هند و ايران و درياي مديترانه كه در پي گشايش راه خليج فارس به روي همه كشتي ها صورت گرفت، نيز از اهميتي به سزا برخوردار بود. اين امر علاوه بر افزايش حجم و ارزش محموله هاي كشتي راني كمپانيهاي هلند و انگليس، كشتي راني بومي و محلي را نيز به تكاپو واداشت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ایران ؛ دوره صفویان

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 95867 - 80/6
  • موجودی: در انبار
  • 900,000ریال
  • 700,000ریال

برچسب ها: یعقوب آژند, تاریخ اجتماعی ایران, صفویان, تاریخ صفویه, تاریخ شاهان ایران, شاه عباس, کتاب تاریخ ایران ؛ دوره صفویان