كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ اندیشه های دینی ؛ سه جلدی

تاریخ اندیشه های دینی ؛ سه جلدی

نویسنده: میرچا الیاده
مترجم: بهزاد سالکی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 1784
اندازه کتاب: وزیری گالینگور ؛ با قاب - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

میرچا الیاده از اسطوره‌شناسان و دین‌پژوهان نامدار است. وی در رومانی به دنیا آمد.

در دبیرستان به مطالعه شیمی و زیست‌شناسی علاقه نشان داد. در هفده سالگی برای مطالعه کتاب شاخه زرین اثر جیمز فریزر زبان انگلیسی را فراگرفت. سپس آموختن زبان‌های ایتالیایی، عربی و فارسی را آغاز کرد.

پس از دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه بخارست به هند عزیمت کرد و در دانشگاه کلکته به آموختن زبان سانسکریت و مطالعه آثار شرقی، دین‌شناسی و اسطوره مشغول شد. در آن‌جا مدرک دکترا گرفت و برای تدریس به دانشگاه سوربن دعوت شد. در سال ۱۹۵۲ میلادی مجموعه گفتگوهای خود با کارل یونگ منتشر کرد.

تاریخ اندیشه­‌های دینی را میراث بزرگ میرچا الیاده و منبعی ضروری برای نسل­‌های آینده می‌­دانند؛ میراث و منبعی برای تجدید نظر مستمر در رابطه ما با امر مقدس. این اثر سه جلدی، گویای عشق او به دانش و اشراف عمیق او به بعد دینی تاریخ انسان است. کمتر اندیشمندی با این میزان دانش و معرفت، در عرضه علم و شناخت خود، چنین سخاوتمند و با وجدان بوده است. الیاده در جلد دوم این مجموعه، به قواعد دینی، تحول فزاینده الهیات و فلسفه آن­ها پرداخته است؛ و این­که چگونه بعد از پیامبران و در جریان تحولات تاریخی، اصول دینی نیز دچار تغییرات- گاه بنیادی- شدند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ اندیشه های دینی ؛ سه جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: میرچا الیاده, بهزاد سالکی, تاریخ ادیان, جامعه شناسی ادیان, مسیحیت, بودیسم, فلسفه دین, کتاب تاریخ اندیشه های دینی ؛ سه جلدی