كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ امپراتوری هخامنشیان ؛ دو جلدی

تاریخ امپراتوری هخامنشیان 

نویسنده: پی یر بریان
مترجم: مهدی سمسار
ناشر: زریاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1967
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ روکش کتاب زدگی و چسب خوردگی دارد.

 

مروری بر کتاب

این اثر مشروح ترین و مستندترین تألیف علمی در موضوع خود در دو دهه اخیر است.

نشر شیوا و استوار و جذاب، انسجام و هماهنگی در تدوین و تبویب مطالب ، انطباق با معیارهای تاریخ‌نگاری علمی، استناد به کلیه منابع و مأخذ معتبر جهانی با ذکر درجه اعتبار آنها، کتابشناسی بسیار غنی (حدود هزار عنوان کتاب، مقاله و ...) فهرست اعلام و یادداشتهای مستند الحاقی در پایان کتاب (بیش از صد صفحه) از ویژگیهای بارز و ستودنی و کم‌نظیر این اثر تاریخی است .

پروفسور پی‌یربریان (Pierre Briant ) در سال 1940 میلادی در آنژه متولد شد. تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه پواتیه طی کرد و دوره اگرگاسیون (Agregation) تاریخ را در سال 1965 گذراند. در ژانویه 1972 زیر نظر پ.لوک از دانشگاه بوزانسون دکتری ادبیات (تاریخ باستان) گرفت.

از سالهای 1970 به بعد تحقیقات او بیش از پیش به تاریخ هخامنشی اختصاص یافت که اولین نتیجه آن، اثری است به نام راهزنی، کشور گشایی و تجزیه (DHA ll 1976) که در طی آن مولف جوامع کشاورزی دامداری زاگرس را در دوره تسلط هخامنشی بررسی کرده است.این بررسی اساس یک کتاب مفصلتر شد که موضوع آن حکومت و دامداران در خاورمیانه قدیم است.

امپراتوری هخامنشی‌ها در پی فتوحات کوروش و کمبوجیه بر ویرانه‌ها و اراضی حاصلخیز ممالک گوناگون خاور نزدیک تأسیس شد. داریوش اول به این امپراتوری وسعت بخشید و آن را به نحو استوارتری سازماندهی کرد.

امپراتوری هخامنشی بیش از دو قرن از رود سند تا دریای اژه، از سیر دریا تا خلیج فارس و نخستین آبشار نیل گسترده بود تا سرانجام با مرگ داریوش سوم در یک توطئه، در همان زمان که حریفش اسکندر در مقام فاتح ظاهر می‌شد، از میان رفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ امپراتوری هخامنشیان ؛ دو جلدی

  • ناشر: زریاب
  • کد کتاب: 94572 - 29/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پی یر بریان, مهدی سمسار, تاریخ تمدن ایران, تاریخ هخامنشیان, امپراتوری ایران, تاریخ شاهان ایران, تاریخ شاهنشاهی ایران, کوروش کبیر, داریوش بزرگ, کتاب تاریخ امپراتوری هخامنشیان