منو
سبد خرید

تاریخ افریقا

تاریخ افریقا
موجود نمی باشد
تاریخ افریقا
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 45218 - 11/4
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 28

تاریخ افریقا

نویسنده و مترجم: ع. دخانیاتی
ناشر: توکا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 410
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو 

 
مروری بر کتاب  

روزی تاریخ سخن خواهد گفت ، اما نه تاریخی که در بروکسل ، پاریس ، واشنگتن یا سازمان ملل تعلیم می دهند ، بلکه تاریخی که در کشورهای رها شده از بند استعمار و دست نشاندگان آن می آموزد . باری افریقا تاریخ خود را خوهد نوشت و این تاریخ هم در شمال و هم در جنوب تاریخ افتخار و شرف خواهد بود.

پاتریس لومومبا

...قدیمی‌ترین منطقه مسکونی زمین با گونه‌های بشری بر روی کره خاکی در آفریقا است. طی اواسط قرن بیستم، انسان‌شناسی سنگواره هاو شواهدی از وجود بشر که احتمالاً به قبل از ۷ میلیون سال پیش برمی گردد، دست یافتند. فسیل از گونه‌های متعددی از بشرهای میمونوار که تصور می‌شود به انسان نوین امروزی تکامل یافته، باقی‌مانده‌است، همچون «آسترالوپیتاکوس آفارنسیس» که از لحاظ رادیو متریک قدمت آن به ۰/۳–۹/۳ میلیون سال پیش از میلاد مسیح| قبل از میلاد بازمی‌گردد،...

سیاستهای ناکام کشوری، اقدامات تجاری ناکارآمد جهانی، و اثرات تغییر اقلیم جهانی منجر به قحطیهای گسترده‌ای شده، و بخش‌های عمده آفریقا با سیستمهای توزیع خود برای پخش غذا و آب کافی برای زنده نگهداشتن جمعیت مردم نا توان مانده‌اند. آنچه پیش از استعمار منبع ۹۰٪ طلای جهان بوده، فقیرترین قاره موجود بر زمین بوده‌است، و مردم دیگر قاره‌ها از ثروتهای سابق آن برخوردار شده‌اند.

با وجود مشقتهای بیشمار، نشانه‌هایی از امید برای آینده این قاره وجود داشته‌است. ظاهراً حکومتهای دموکراسی دولتهای دموکراتیک، شیوع پیدا می‌کنند، اما هنوز اکثریت (جامعه ملی جغرافیایی ادعا می‌کنند که تنها ۱۳ کشور آفریقایی را واقعاً می‌توان دموکراتیک به حساب آورد الگو:نیاز به بیان است). تعدادی از کشورها حقوق بشر اساسی را برای همه شهروندان به رسمیت شناخته‌اند و (مجامع) قضائی دادگاه‌های قضائی مستقل تشکیل داده‌اند.
نشانه‌های روشنی از ایجاد فزاینده شبکه‌ها در میان سازمانها و کشورهای آفریقائی وجود دارد. در جنگ داخلی در جمهوری دموکراتیک کنگو (زئیر پیشین) علاوه برمداخله کشورهای غیر آفریقائی ثروتمند، کشورهای آفریقائی همسایه هم شرکت داشتند...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب