منو
سبد خرید

تاریخ اسکندر مقدونی

تاریخ اسکندر مقدونی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ اسکندر مقدونی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 94474 - 97/7
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 40
0 ریال

تاریخ اسکندر مقدونی

نویسنده: اگنس ساویل
مترجم: ع. وحید مازندرانی
ناشر: وحید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 390
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

مصور

پدر اسکندر فیلیپ یا فیلیپوس که نخست شاه مُلُس‌ها بود، در جنگی که با یونان کرد پیروز گردید و پادشاه مقدونیه و تمام یونان شد. در این جنگ که در محل خرونه روی داد دو سپاه به هم رسیدند و طلیعه صبح طرفین صف آرایی کردند.فیلیپ فرماندهی جناح راست را به پسرش اسکندر داد و معاونان ممتاز را خود را در کنار او جا داد.

فرماندهی جناح چپ را هم خود به عهده گرفت. در این جنگ که طولانی بود تعداد زیادی از هر دو طرف کشته شدند و سرانجام پدر اسکندر در این نبرد پیروز شد.بعدها هنگامی که فیلیپ وارد نمایشگاهی جهت تماشای صورت دوازده ایزدبانو می‌شد و تمام انظار متوجه بود شخصی به نام پوزانیاس قمه‌ای به تن او فرو کرد و پادشاه افتاد و درگذشت.پس از مرگ فیلیپ اسکندر بر تخت سلطنت نشست.

اسکندر مقدونی، یکی از چهره‌های تاریخ‌ساز و اثرگذار در تاریخ و تمدن بشر بوده است. جای شگفتی است که درباره هیچ شخصیت اسطوره‌ای و تاریخی تاکنون به اندازه اسکندر اثر مستقل به زبان فارسی تألیف نشده است؛ افزون بر بسیاری از متون تاریخی که به گونه‌ای مفصل درباره زندگی و شخصیت اسکندر سخن گفته‌اند، در هشت  اثر به صورت نظم یا نثر به داستان زندگی اسکندر پرداخته شده است، از این تعداد سه  اثر به نثر نگاشته شده و پنج اثر در قالب شعر سروده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات