دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ اسلام ، پژوهش دانشگاه کمبریج

تاریخ اسلام

نویسنده:  برتولد اشپولر , عرفان شهید , ویلیام مونتگمری وات , آرتورجان آربری , برنارد لوییس
زیر نظر : آن کترین سواینفورد لمبتون , پی. ام. هولت
مترجم: احمد آرام
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 950
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 _ 1380 - دوره چاپ: 6 _ 3

کمیاب -  کیفیت : نو 

 

مروری بر کتاب

پژوهش دانشگاه کمبریج

تاریخ اسلام کمبریج یکی از کتب تاریخی و تحقیقی است که توسط گروهی از مولفان غربی نوشته‌شده و با ترجمه مترجم و اندیشه‌مند شهیر، مرحوم احمد آرام در دسترس همگان قرار می‌گیرد. این اثر می‌کوشد تا راهنمای معتبری برای وضع دانش تاریخی در زمان حاضر باشد و شالوده محکمی فراهم آورد که بر روی آن بنایی ساخته شود...

در اين كتاب بيشتر از تاريخ سياسي سخن رفته است و سرزمينهاي اسلامي خاورميانه جاي بيشتري گرفته است و در همين سرزمينها بوده است كه تركيب قديمي اسلام حاصل شده و تكامل يافته است . ولي تصويري كه اين كتاب به عنوان يك كل ، در مورد نمودار ساختن آن است ، جامعه متنوع و بزرگ اسلامي است كه در طول مدت سيزده قرن تكامل و توسعه يافته ، و نهادهاي ديني و سياسي و اجتماعي آن را فراهم آورده و به ميانجيگري فلسفه و آداب و هنر خود سهم بزرگي در پيدايش تمدن در خارج از محدوده ايماني خود داشته است .

خاورشناسان و مؤسسات علمی پژوهشی مغرب زمین در جهت اهداف علمی و مأموریت های ویژه خود، به اسلام و تاریخ علوم اسلامی علاقه نشان داده‌اند و همواره حوزه‌های مختلف از قرآن و پیغمبر (ص) گرفته تا زبان، ادبیات و فرهنگ بومی ملل مسلمان را به موضوعات پژوهشی و مطالعاتی خویش با اغراض ویژه بدل کرده‌اند.

از جمله مؤسسات و مراکز مهم و عمده غربی که به تاریخ و تمدن اسلام و مسلمانان پرداخته و پژوهش‌های مهمی در حوزه‌های مختلف این عرصه منتشر نموده، دانشگاه کمبریج است. یکی از آثار تحقیقی این دانشگاه که در اصل به زبان انگلیسی منتشر و سپس به سایر زبان‌ها از جمله فارسی ترجمه شده، کتاب تاریخ اسلام است که با عنوان: تاریخ اسلام کمبریج شهرت یافته است. 


فهرست

قیام و استیلای عرب
ظهور اقوام ساکن استپ
سرزمین های مرکزی اسلامی در دوره عثمانیان
سرزمین های مرکزی اسلام در عهد جدید
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات