دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ ادبیات ایران ؛ جلد هفتم

تاریخ ادبیات ایران 

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: تیرگان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 696
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ویژه نوجوانان و جوانان

در کتاب حاضر، مؤلفان بر آن‌اند تا زندگي و آثار بزرگ‌مردان ايران‌زمين را براي طالبان فرهنگ و علم و آگاهي ويژه نوجوانان و جوانان به رشته تحرير درآورند. در نگارش اين سرگذشت نامه که درواقع چکيده‌اي از تاريخ ادبيات ايران است، سعي بر آن بوده از منابع مهم ادب فارسي که در مورد زندگي و آثار شاعران نوشته شده و از کتاب‌هاي معتبر ادب فارسي است، استفاده شود و احياناً اگر در مورد مسئله‌اي چند نقل‌قول بيان‌شده، به تمام آن نقل‌قول‌ها با ارجاع دقيق اشاره گردد.

کتاب «تاریخ ادبیات ایران» تالیف گروه نویسندگان انتشارات تیرگان، سرگذشت‌نامه‌ی شاعران و نویسندگان علمی و ادبی ایران در دوره‌های مختلف تاریخی است که سهمی در ترویج فرهنگ اصیل ایرانی داشته‌اند. در نگارش این مجموعه از منابع مهم ادبیات فارسی استفاده شده و منبع نقل‌ قول‌های متن کتاب در پاورقی توضیح داده شده است.

زبان این کتاب هم ساده و در عین‌حال جذاب است. در مجموعه‌ی «تاریخ ادبیات ایران» تنها به بیان زندگی‌نامه‌ی ساده‌ی بزرگان اکتفا نشده است و بزرگان هم‌عصر با شخصیت‌های معرفی‌شده، سلاطین و حاکمان هم دوران با او و افسانه‌هایی که درباره زندگی‌شان وجود دارد بیان شده است. 

«زکریای رازی»، «ابونصر فارابی»، «عنصری»، «ابوریحان بیرونی»، «ابوعلی سینا»، «محمد غزالی»، «فخرالدین اسعد گرگانی» ، «مسعود سعد» ، «بدیع‌الزمان فروزان‌فر»، «شهریار»، «مهدی اخوان‌ثالث»، «جلال آل‌احمد»، «سهراب سپهری»، «سلمان هراتی» و ... هم بزرگانی هستند که در این مجموعه‌ی «تاریخ ادبیات ایران» معرفی شده‌اند.

فهرست

زندگی و آثار بدیع الزمان فروزانفر
زندکی و آثار جلال آل احمد
زندگی و شعر شهریار
زندگی و آثار اخوان ثالث
زندگی و آثار سهراب سپهری
زندگی و آثار سلمان هراتی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات