كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ ادبیات ایران ؛ بعد از اسلام تا پایان تیموریان

تاریخ ادبیات ایران ؛ بعد از اسلام تا پایان تیموریان

نویسنده: بدیع الزمان فروزانفر
به کوشش : عبدالحسین زرین کوب - عنایت الله مجیدی 
ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 636
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب  

این کتاب، مجموعه ای از یادداشت های استاد برجسته ادبیات و عرفان ایران، «بدیع الزمان فروزانفر» است که درحدود 80 سال پیش در روزگار جوانی استاد، نوشته شده و نشان دهنده دقت نظر، نوآوری و نبوغ و درایت اوست. «تاریخ ادبیات» که فاصله زمانی قرن اول هجری تا پایان دوره تیموری را در بر می گیرد برای اولین بار در یک کتاب و به صورت کنونی، با استفاده از بخش هایی که سال ها پیش منتشر شده اند و نیز برخی نوشته های چاپ نشده «فروزانفر»، منتشر شده است. 

در آغاز مقاله دکتر عبدالحسین زرین کوب درباره فروزانفر با عنوان 'یاد استاد' آورده شده سپس وضع تاریخ ادبیات ایران از ابتدای قرن اول هجری تا سال 205 توصیف شده است. مباحث بعدی کتاب به ترتیب مربوط به تاریخ ادبیات ایران در عصر طاهریان, صفاریان, سامانیان, غزنویان, سلجوقیان, عصر مغول و عصر تیموریان است. در پایان, یادداشت گرد آورنده, نمایه, و نمونه‌هایی از دست خط استاد فروزانفر به طبع رسیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ادبیات ایران ؛ بعد از اسلام تا پایان تیموریان

  • 750,000ریال
  • 580,000ریال

برچسب ها: بدیع الزمان فروزانفر, عبدالحسین زرین کوب, عنایت الله مجیدی, تاریخ ادبیات ایران, تاریخ فرهنگی ایران, مقالات ادبی, کتاب تاریخ ادبیات ایران ؛ بعد از اسلام تا پایان تیموریان