كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم ؛ شش جلدی

تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم ؛ شش جلدی

نویسنده: جعفر شهری
ناشر: رسا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 4350
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

تاریخ اجتماعی تهران دانشنامه‌ای است از مکان‌ها،حرفه‌ها،و اصناف مردم تهران در قرن‌ سیزدهم براساس خاطرات و مشاهدات هفتاد ساله ی نویسنده.

این کتاب گسترش یافته و کامل شدهء کتاب گوشه‌ای از تاریخ اجتماعی تهران قدیم است که در سال 1357 به بازار عرضه شد.مطالب آن‌ کتاب نیز پیش از آن از برنامهء«فرهنگ و مردم»رادیو ایران،زیر نظر مردمشناس فقید،زنده‌یاد انجوی شیرازی،به مرور پخش می‌شد.

از آن کتاب خوب استقبال شد،حتی در اروپا و آمریکا نیز- البته بدون اجازهء نویسنده-دوباره به چاپ رسید و خوب فروش کرد و نام نویسنده را بر سر زبان‌ها انداخت.توجه اهل کتاب و دستیابی به«احضائیهء بلدیه»در سال 1301 شمسی،که حاوی فهرست‌ کاملی از اماکن شهر و بیش از 500 حرفه بود،نویسندهء صاحب سخن را بر سر حرف آورد و بر آن‌ داشت تا همت بلند گرداند و با تلاشی دهساله،از پاییز 1357 تا تابستان 1367،دانشنامه‌ای از مکان‌ها و حرفه‌های تهران قدیم فراهم کند.

آنچه در این اثر تصویر شده خاطرات و مشاهدات و دیدگاه‌های نویسنده از تهران در اوایل قرن کنونی است؛یعنی دوران فروپاشی قاجاریه و برآمدن‌ پهلوی این کتاب به وضعیت تاریخی- اجتماعی تهران در صد سال اخیر و شکل‌گیری آن می‌پردازد.

در جلد اول و در قسمت «زندگی و کسب و کار» به رشد آسیب‌های اجتماعی و وضعیت معیشتی مردم و نگاه مستشرقین به تکدی زنان وکودکان و سوءاستفاده از کودکان در امر تکدی و عوارض آن اشاره دارد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم ؛ شش جلدی

  • ناشر: رسا
  • کد کتاب: 74980 - 44/0
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جعفر شهری, جامعه شناسی ایران, تاریخ تهران, تهران, جامعه شناسی تهران, طهران, کتاب تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم ؛ شش جلدی