دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد چهارم ؛ دو جلدی

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد چهارم ؛ دو جلدی
تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد چهارم ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد چهارم ؛ دو جلدی
تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد چهارم ؛ دو جلدی

تاریخ اجتماعی ایران

نویسنده: مرتضی راوندی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1470
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار:
 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

شیوه های حکومت و سازمان سیاسی و اداری بعد از اسلام - مصور

مرتضی راوندی ، مولف تاریخ اجتماعی ایران ، در ۱۲۹۸ شمسی در تهران بدنیا آمد. تحصیلات خود را تا دریافت لیسانس قضایی ادامه داد و در دادگستری استخدام شد. آخرین سمت او ، پیش از باز نشستگی ، دادیار دیوانعالی کشور بود. مدتی نیز رئیس کل ثبت کشور بود. وی از جوانی با همت شخصی و با نیت تهیه تاریخ زندگی مردم ایران ، پژوهش و فیش برداری از منابع گوناگون داخلی و خارجی را آغاز کرد ، معتقد بود، تاریخ فقط شرح اقدامات شاهنشاهان و برگزیدگان و حکایت فتح و شکست در جنگ های کوچک و بزرگ نیست. وی در طول پنجاه سال پژوهش ، هزاران فیش و سند تاریخی را از کتاب های گوناگون جمع آوری کرد.

در جلد چهارم ، خوانندگان با شیوه حکومت و سازمان سیاسی و اداری ایران بعد از اسلام آشنا می شوند. در قسمت اول کتاب، از آئین سیاست و مملکت داری و حقوق سیاسی و اجتماعی مردم، و حدود قدرت سلاطین و زمامداران، و عقیده متفکران و صاحب نظران ایرانی در این زمینه ها مطالبی نقل شده است. در مباحث بعد، از سازمان سیاسی و اداری ایران و روش کلی وزرا و موقعیت اجتماعی و سیاسی آنان سخن رفته، و در فصول بعد از یکایک دیوان ها یا وزارتخانه هایی که سرزمین پهناور ایران را در دوران بعد از اسلام اداره و رهبری کرده اند سخن به میان آمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات