دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد هفتم

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد هفتم
درحال حاضر موجود نمی باشد

تاریخ اجتماعی ایران

نویسنده: مرتضی راوندی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 672
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار:
 1368 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

 مصور

مناظری از حیات اجتماعی و هنری و صنعتی ایرانیان

مرتضی راوندی ، مولف تاریخ اجتماعی ایران ، در ۱۲۹۸ شمسی در تهران بدنیا آمد. تحصیلات خود را تا دریافت لیسانس قضایی ادامه داد و در دادگستری استخدام شد. آخرین سمت او ، پیش از باز نشستگی ، دادیار دیوانعالی کشور بود. مدتی نیز رئیس کل ثبت کشور بود. وی از جوانی با همت شخصی و با نیت تهیه تاریخ زندگی مردم ایران ، پژوهش و فیش برداری از منابع گوناگون داخلی و خارجی را آغاز کرد ، معتقد بود، تاریخ فقط شرح اقدامات شاهنشاهان و برگزیدگان و حکایت فتح و شکست در جنگ های کوچک و بزرگ نیست. وی در طول پنجاه سال پژوهش ، هزاران فیش و سند تاریخی را از کتاب های گوناگون جمع آوری کرد.

در جلد هفتم تاریخ اجتماعی ایران ، مناظر متنوعی از زندگی اجتماعی ایرانیان در دوران بعد از اسلام از نظر خوانندگان خواهد گذشت. مطالب کتاب مشتمل است بر:
تاریخچه فعالیت های ورزشی ، وضع خوراک و پوشاک مردم ، مشکلات و مسائل جنسی در ایران ، تاریخچه موسیقی و سازهای ایرانی ، میگساری و استفاده از مواد افیونی ، زندگی روسپیان و قماربازان و در پایان مطالبی در پیرامون وضع هنر و صنعت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات