دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد نهم ؛ سلفون

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد نهم ؛ سلفون
-16 %
تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد نهم ؛ سلفون
  • موجودی: موجود
  • مدل: 163022 - 10/2
  • وزن: 0.90kg
1,050,000 ریال
1,250,000 ریال

تاریخ اجتماعی ایران

نویسنده: مرتضی راوندی
ناشر: آرش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 571
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار:
 1375 - دوره چاپ: 1

 کمیاب - کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب

فرقه های مذهبی در ایران

مرتضی راوندی ، مولف تاریخ اجتماعی ایران ، در ۱۲۹۸ شمسی در تهران بدنیا آمد. تحصیلات خود را تا دریافت لیسانس قضایی ادامه داد و در دادگستری استخدام شد. آخرین سمت او ، پیش از باز نشستگی ، دادیار دیوانعالی کشور بود. مدتی نیز رئیس کل ثبت کشور بود. وی از جوانی با همت شخصی و با نیت تهیه تاریخ زندگی مردم ایران ، پژوهش و فیش برداری از منابع گوناگون داخلی و خارجی را آغاز کرد ، معتقد بود، تاریخ فقط شرح اقدامات شاهنشاهان و برگزیدگان و حکایت فتح و شکست در جنگ های کوچک و بزرگ نیست. وی در طول پنجاه سال پژوهش ، هزاران فیش و سند تاریخی را از کتاب های گوناگون جمع آوری کرد.

جلد نهم تاریخ اجتماعی ایران ، مربوط به فرقه ها و انشعاباتی است که پس از رحلت پیشوای اسلام ، مخصوصا از قرن دوم و سوم هجری به بعد در دین حنیف اسلام پدید آمده است ، که از آن میان مذاهب اهل سنت و جماعت و مذاهب اهل تشیع و مذاهب گروه خوارج ، پیروان فراوان و اهمیت و اعتبار بسیار کسب کرده اند.

در این مجلد ، مولف به حکم وظیفه ، برای حفظ امانت و بی طرفی ، با مراجعه به منابع و مآخذ گوناگون ، کلیه عقاید و نظریات موافق و مخالف هر یک از فرقه های اسلامی ، و جنگ ها و مبارزات خونین و تعصب آمیزی که بین آنها در گرفته ، بی کم و کاست توصیف و بیان کرده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات