دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

تاریخ اجتماعی ایران ؛ جلد دهم

تاریخ اجتماعی ایران

نویسنده: مرتضی راوندی
ناشر: آرش - زمانه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار:
 1372 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : افست

 

مروری بر کتاب

تاریخ فلسفه در ایران

مرتضی راوندی ، مولف تاریخ اجتماعی ایران ، در ۱۲۹۸ شمسی در تهران بدنیا آمد. تحصیلات خود را تا دریافت لیسانس قضایی ادامه داد و در دادگستری استخدام شد. آخرین سمت او ، پیش از باز نشستگی ، دادیار دیوانعالی کشور بود. مدتی نیز رئیس کل ثبت کشور بود. وی از جوانی با همت شخصی و با نیت تهیه تاریخ زندگی مردم ایران ، پژوهش و فیش برداری از منابع گوناگون داخلی و خارجی را آغاز کرد ، معتقد بود، تاریخ فقط شرح اقدامات شاهنشاهان و برگزیدگان و حکایت فتح و شکست در جنگ های کوچک و بزرگ نیست. وی در طول پنجاه سال پژوهش ، هزاران فیش و سند تاریخی را از کتاب های گوناگون جمع آوری کرد.

در این کتاب برای رعایت بی طرفی کلیه آراء و نظریات گوناگون فلسفی که بعضی از آنها با معتقدات مولف تعارض و تباین کلی داشت عینا نقل و درج گردید ، تا خواننده با افکار و نظرات گوناگون متفکرین و صاحبنظران ایران و دیگر ملل پیشرفته جهان اسلامی آشنا و مانوس گردد. و خود با محک عقل ، نظریات مختلف و متباین را مورد پژوهش و تحقیق قرار دهد ، و از این راه ، حق را از باطل و صحیح را از سقیم تشخیص دهد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات