منو
سبد خرید

تاریخ آفریقای جنوبی

تاریخ آفریقای جنوبی
درحال حاضر موجود نمی باشد
تاریخ آفریقای جنوبی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138856 - 72/4
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

تاریخ آفریقای جنوبی

نویسنده: ایریس برگر
مترجم: حسین حمیدی نیا
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

نویسنده کتاب خانم ایریس برگر استاد کرسی تاریخ، مطالعات آفریقایی و زنان در دانشگاه «آلبانی» ایالت نیویورک آمریکاست. وی با قلمی شیوا و روان، روایتی کوتاه و دلنشین از تاریخ سرزمینی را ارائه می کند که یکی از تاثیرگذارترین جنبش های اجتماعی و سیاسی قرن بیستم را در دامن خود پرورش داده است.

نویسنده در چارچوب دیدگاه جدید تاریخ نگاری به ارائه یک بررسی کلی از تاریخ آفریقای جنوبی پرداخته است که تاریخ اجتماعی و نقش زنان در نوشته شدن آن تاریخ را شامل می شود. «برگر» اثر خود را از دوران ماقبل تاریخ آغاز کرده، آن را به ورود هلندی ها پیوند زده و با بیان حوادثی چون برده داری، تسلط استعمار بریتانیا، ناسیونالیسم آفریقایی و آفریکانر، به تحلیل حوادث قرن بیستم از جمله شکل گیری مبارزات سازماندهی شده سیاهپوستان، استقرار نظام آپارتاید، قیام «سوتو» و استقرار نظام دموکراتیک اشاره کرده است. وی در کتاب خود علاوه بر نقاط قوت جامعه آفریقای جنوبی، چالش های فراروی آن کشور از جمله چگونگی مصالحه و زندگی دو جامعه سیاه و سفید در کنار یکدیگر را نیز مد نظر قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات