كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
تاریخ ؛ بررسی نظریه هایی درباره تاریخ گرایی

تاریخ ؛ بررسی نظریه هایی درباره تاریخ گرایی

نویسنده: گوردون چایلد
مترجم: محمد تقی فرامرزی
ناشر: مازیار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 155
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب 

تاریخ نقش بنیادینی در تفکر بشر دارد. این مفهوم با مفاهیمی چون عمل انسانی، تغییر، تاثیر شرایط مادی در امور انسانی و واقعه تاریخی در ارتباط است و امکان "کسب تجربه از تاریخ" را پیش روی ما قرار می دهد. تاریخ همچنین از طریق درک نیروها، انتخابها و شرایطی که ما را به لحظه حال رسانده اند باعث می شود اکنون خود را بهتر بشناسیم.

بنابرین جای شگفتی نیست که فیلسوفان هر از چند گاهی به بررسی تاریخ و طبیعت دانش تاریخی متوجه گردند. تمام این مسائلی که مطرح کردیم می توانند در بدنه واحدی به نام "فلسفه تاریخ" جمع شوند. فلسفه تاریخ امری چند وجهی است و از تحلیلات و استدلالات ایدئالیست ها، پوزیتیویست ها، اهل منطق، متکلمان و دیگران تشکیل شده است.

از طرف دیگر فلسفه تاریخ بین اروپائیان و انگلیسی- آمریکایی ها و بین هرمنوتیک و پوزیتیویسم در حال کش و قوس است.

فهرست 

جامعه ؛ علم و تاریخ
نمونه ای از یک نظام تاریخی
پیدایش سنت تاریخ نگاری
مفاهیم لاهوتی و جادوئی نظام تاریخی

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخ ؛ بررسی نظریه هایی درباره تاریخ گرایی

  • ناشر: مازیار
  • کد کتاب: 95140 - 23/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: گوردون چایلد, محمد تقی فرامرزی, فلسفه تاریخ, جامعه شناسی تاریخ, تاریخ نگاری, تاریخ اجتماعی, کتاب تاریخ ؛ بررسی نظریه هایی درباره تاریخ گرایی