کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
تاریخچه پیدایش حیات

تاریخچه پیدایش حیات

نویسنده: ویلیام لیندسی
مترجم: یلدا بلارک
ناشر: سبزان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 120

اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ : 2

 

مروری بر کتاب

مصور

قدیمی‌ترین نشانه‌های حیات که تاکنون روی زمین کشف شده، سلول‌های کوچک میکروسکوپی متعلق به ۳۳۰۰-۳۴۰۰ سال پیش در استرالیا و آفریقای جنوبی هستند. این سلول‌ها بقایای سیانوباکتری‌ها (جلبک‌های سبز آبی) هستند که ۱۰۰۰ میلیون سال پس از شکل‌گیری زمین به‌وجود آمده‌اند.

طبق دانسته‌های ما، زندگی و حیات تنها روی زمین جریان دارد. سنگ‌های زمین حاوی فسیل‌هایی هستند که وجود حیات و زندگی را در گذشته‌های دور بر روی زمین ثابت می‌کنند. دیرین‌شناسان از این فسیل‌ها برای بیان داستان حیات استفاده می‌کنند. آنها تاریخ زمین را به بازه‌های زمانی به‌نام دوره تقسیم کرده‌اند. زمین حدود ۴۵۰۰ میلیون سال عمر دارد، اما آغاز شکل‌گیری آن چگونه بوده است؟

شاید خورشید و سیاره‌هایی که به دور آن می‌چرخند، زمانی به‌صورت غبار عظیمی بوده‌اند و بعد از آن طی سالیان طولانی گرما و فشار شدید، باعث شکل‌گیری زمین و دیگر سیاره‌ها شده است. اگرچه اتمسفر اولیه زمین فاقد اکسیژن بود، ولی مواد شیمیایی گوناگونی که مولکول‌های ارگانیک را ایجاد کردند، یکی از شگفت‌انگیزترین واکنش‌های شناخته شده را نشان دادند، یعنی پیدایش زندگی و حیات.

پیگیری داستان زندگی در زمین کار دشواری است. بسیاری از جانوران هیچ ردپایی از خود به جای نگذاشته و فسیل‌ها به‌ندرت کامل هستند. پی‌بردن به وقایع یک صفحه از کتاب زندگی وقتی صفحات مجاور گم شده باشد، کار سختی است.
انتشارات سبزان با آماده‌سازی و گردآوری مجموعه‌های متنوع در شاخه‌های گوناگون علم و تاریخ ملل، سعی دارد از این طریق گامی هرچند کوچک در جهت افزایش دانستنی‌ها و دانش نسل جوان و نوجوان بردارد و در حد وسع و توانایی خود بر معلومات آنها بیفزاید.

کتاب «تاریخچه پیدایش حیات» جلد هجدهم از مجموعه «دانستنی‌ها» است، در این کتاب تلاش شده تا با ارائه اطلاعاتی در موضوع تاریخچه پیدایش حیات، آگاهی‌های عمومی نوجوانان در حوزه علم زیست‌شناسی افزایش یابد. از این رو در این کتاب نکاتی درباره ساکنان بستر دریا؛ دوره‌های حیات شامل: کامبرین؛ موزوئیک؛ سنوزوئیک؛ بلیستوسن؛ باتلاق‌های جنگلی؛ دایناسورها و انقراض آنها؛ کاشفان فسیل‌ها و غیره آورده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاریخچه پیدایش حیات

  • ناشر: سبزان
  • کد کتاب: 101084 - 209/1
  • موجودی: در انبار
  • 75,000ریال
  • 62,000ریال

برچسب ها: ویلیام لیندسی, یلدا بلارک, مبدا حیات, پیدایش جهان, تاریخ علم, آفرینش, زیست شناسی, تکامل, علمی, دانستنیها, کتاب تاریخچه پیدایش حیات