تاراس بولبا

تاراس بولبا

نویسنده: نیکولا واسیلیویچ گوگول
ناشر: عارف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1368 

 کیفیت : عالی ؛ عطف کتاب چسب حوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

تاراس بولیا، ‌به دلیل اهمیت و توفیقی که این داستان در همه‌جابه دست آورد،‌ بعداً همواره جداگانه به چاپ رسید. داستانی است در ستایش قزاقها و طبع شجاع و وحشی آنها. وقایع رمان در قرن شانزدهم می‌گذرد؛ قرن شمشیر و جنگ که هر کس که در خور نام انسان است در حال پیکار است.

تاراس بولیا، قزاق پنجاه ساله‌ای که همچنان آماده جنگیدن و کشتار در راه اعتقاد خود است، با دو پسرش اوستاپ و آندری به اردوگاه قزاقها در «سخ»، ‌واقع در جزیره‌ای در رود دنیپر، ‌می‌روند. شب و روز در استپها، اسب می‌تازند و درست هنگامی به آنجا می‌رسند که قزاقها پشت به هزیمت داده از قایق پیاده می‌شوند و با خشم تمام نقل می‌کنند که «یهودیها کلیساهای ما را به اجازه می‌گیرند و کاتولیکها مسیحیان ارتدوکس رابه ارابه می‌بندند، چطور می‌توان در سرزمین روس این همه از دست کفار شکنجه دید و تحمل کرد!»

جنگ آغاز می‌شود و قزاقها پس از آنکه تمام یهودیان دور و بر را به رود دنیپر می‌اندازند، به غارت دهات آنها می‌پردازند. هنگام حمله به یک قلعه، جوانترین پسر تاراس، یعنی آندری، که در کیف عاشق دختری لهستانی شده بود، به خودیها خیانت می‌کند و به دشمنان می‌پیوندد، اما اسیر می‌شود و خود تاراس بولیا او را می‌کشد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

تاراس بولبا

  • ناشر: عارف
  • کد کتاب: 65900 - 72/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نیکولا واسیلیویچ گوگول, داستان های روسی, کتاب تاراس بولبا